Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Napětí vrcholí, podívejte se na exkluzivní snímky ze zkoušky

Kultura

  19:24aktualizováno  21:08
PRAHA - Tisíce fanoušků čekají v přírodním amfiteátru v pražské čtvrti Chodov na vystoupí americké popové zpěvačky Madonny. V roli předskokana se v Praze představil dýdžej Paul Oakenfold.

Madonna při zvukové zkoušce foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Pódium je namířeno ven z Prahy tak, aby hluk co nejméně rušil okolní obyvatele. Samotnný začátek koncertu má velké zpoždění.

Co Madonna zazpívá? Ochutnávku z koncertní šňůry najdete zde krátce po začátku koncertu

Okolo šestnácté hodiny proběhla zvuková zkouška. "Ladíme zvuk a prezentaci, na pódiu se už objevilo i velké auto, v němž se představí divákům Madonna," popsali pořadatelé. 

Madonna při zvukové zkoušce


Na koncertu zazní velké hity z celé kariéry popové hvězdy, nebude chybět ani laserová show a bohatý světelný park.

Pořadatelé očekávají příjezd asi 40.000 fanoušků.

Nejdražší lístky do sektoru pro sedící diváky jsou téměř vyprodány, v prodeji jsou na místě stále ještě vstupenky k stání za 995 korun. U vchodů se už objevili i lidé, kteří chtějí koupit nebo prodat lístky neoficiální cestou. "Zabránit volnému prodeji nemůžeme, ale doporučujeme všem, kteří chtějí mít záruku, že se dostanou na koncert, aby si lístek koupili u pokladny," uvedl Novák.

Návštěvníci koncertu, kteří k přepravě využijí metro, mají podle pořadatelů použít k výstupu stanice Chodov a Opatov, a to podle toho, jaký typ vstupenek si zakoupili.

Chodov je určen pro vstupenky k sezení a ke stání u pódia, Opatov pro ostatní vstupenky ke stání a handicapované, jimž je určena návazná přeprava autobusy. Stejnou stanici by pak fanoušci měli použít i při cestě z koncertu. Metro bude jezdit v intervalech nejvýše 150 vteřin a dopravní podnik posílil návazné spoje a noční dopravu.

Madonna je v Praze podruhé; do české metropole dorazila v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Koncertní šňůru zahájila 4. července v Londýně.

Autoři: ,