Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hlasujte: Která galerie má nejlepší web?

Kultura

  17:00
PRAHA - Před dvěma týdny vyhlásily Lidové noviny spolu s občanským sdružením ProCulture soutěž o nejlepší galerijní web. Přihlásily se víc než čtyři desítky galerií, ze kterých máte nyní možnost vybrat tu nejlepší. Hlasovat je možné do pondělí 2. dubna, každý čtenář může dát jen jeden hlas. Vítězná galerie získá týdenní kampaň pro některou z výstav na serveru Lidovky.cz .

Bývalá homepage kapely Kazety, která se pohybuje na pomezí hudby a výtvarné performance. Její členy jsou Johana Švarcová, Jiří Havlíček a DJ Ventolin foto: www.kazety.net

Soutěž chce ukázat na nejčastější chyby, kterých se tvůrci internetových stránek dopouštějí, a zároveň ocenit práci těch kvalitních. Nápad vznikl v době, kdy se i u nás začalo veřejně debatovat o webových stránkách Slovenské národní galerie (www.sng.sk), které řadu lidí iritují svou střídmostí a zároveň cenou 25 tisíc Eur. Jsou na tom české galerie lépe? A jaký servis svým návštěvníkům přinášejí státní a jaký soukromé galerie?

Zajímá nás textová i grafická část webu. U textu jde především o srozumitelné informace o aktuální výstavě, archivu výstav, fotografií u jednotlivých akcí, otevírací době a kontaktech, doprovodných akcích a zda korespondují názvy v menu s obsahem. U grafiky, jestli jsou její prvky přehledné nebo rušivé.

Čtenářům bude sekundovat odborná porota

Spolu se čtenáři se bude hodnocení věnovat i odborná porota složená z grafických designérů, kritiků a novinářů. Slavnostní verdikt padne 12. dubna 2012 a vyhlášen bude výběr jak čtenářů, tak poroty. Odborná porota bude mít výběr ztížený, protože bude zvlášť hodnotit nejlepší web galerií zřizovaných státních správou a nejlepší internetové stránky soukromých galerií.

V porotě zasedne: Ondřej Aust (šéfredaktor, Médiář.cz), Michal Hořava (grafický designér, informační grafika), Tomáš Hrivnák (poradce v oblasti řízení značek, Idealisti), Jana Chytilová (režisérka, Artmix), Mario Kubaš (kulturní publicista, Česká televize), Karel Míšek (grafický designér, Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem), Karel Oujezdský (kritik výtvarného umění, Český rozhlas), Tomáš Pospiszyl (kritik výtvarného umění, Lidové noviny), Marta Smolíková (kulturní analytička, ProCulture) a Michal Šiml (vizuální umělec).

Konec soutěže

Hlasování je u konce, děkujeme za vaši účast. Vítězové budou vyhlášení 12. dubna.

Autor: