Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Netflix chce natočit dokument o Krejčířovi. Podnikatel už podepsal smlouvu

Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř na Seyschelách (16. září 2005). foto: Dan MaternaMAFRA

Streamovací služba Netflix chce natočit dokument o podnikateli Radovanu Krejčířovi, který si nyní odpykává trest v jihoafrickém vězení. Netflix oslovil Krejčířovy právní zástupce a podnikatel již podepsal smlouvu.
  9:47

Státní zástupce Steven Rubin uvedl, že člověk z produkčního týmu Netflixu se s Krejčířem setkal v oddělení s nejvyšším stupněm zabezpečení v pretorijské ústřední věznici, kam se dostal pod falešnou záminkou soukromé návštěvy.

Právnička Nastasja Otrebskiová podle něj vzala do věznice produkční smlouvu, kterou vložila do dokumentů obsahujících změny v Krejčířově léčbě. Krejčíř smlouvu podle Rubina podepsal, informoval portál News 365.

Otrebskiová se hájila, že nemusela zaměstnancům vězení o smlouvě říkat, protože si přečetli všechny dokumenty, které přinesla. Dodala, že Krejčíř chce s produkcí Netflixu spolupracovat, ale věznice další návštěvy zástupců Netflixu zakázala.

Krejčíř, kterého české úřady začaly na přelomu tisíciletí stíhat kvůli hospodářské trestné činnosti, v roce 2005 uprchl z České republiky před policejním vyšetřováním.

V Jihoafrické republice žije od roku 2007, za mřížemi je tam od listopadu 2013. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu tam čelí rovněž obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta.

Pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o jeho vydání od roku 2007.

O Krejčířovi natočil filmy Ganster Ka a Gangster Ka: Afričan, oba z roku 2015, český režisér Jan Pachl. Jsou inspirovány knihami novináře Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř - Gangster a Padrino Krečíř - Afričan. Kontroverzního podnikatele v nich ztvárnil Hynek Čermák. Kmenta se podílel na scénářích.

26. listopadu 2013

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!