Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

O lístky na Madonnu je obrovský zájem

Kultura

  11:05
PRAHA - Za velkého zájmu lidí dnes začal předprodej vstupenek na koncert americké popové zpěvačky Madonny, který se uskuteční 13. srpna v přírodním amfiteátru v Praze-Chodově. Řekl to Petr Novák z agentury Live Nation. Agentura v síti Ticketpro nabídla 50.000 vstupenek v ceně od 995 do 7995 korun. Také možnost objednat si lístky přes internet byla dopoledne zahlcena.

Madonna foto: Michal Doležal ČTK

"Zatím je zájem je obrovský," řekl Novák zhruba hodinu po zahájení prodeje. Kolik se prodalo během první hodiny vstupenek, ale neuvedl."Nejsme kvůli smlouvám s umělkyní oprávněni sdělovat jakákoli čísla," oznámil.

V Praze již Madonna vystoupila na dvou vyprodaných představeních v roce 2006. Jen necelé dvě hodiny tehdy stačily fanouškům, aby skoupili všechny vstupenky na její první koncert v Česku. Přišlo na něj 17.798 diváků a o den později jich bylo 18.628.

Nejlevnější lístky jsou na koncert v Praze
Madonna do české metropole dorazí v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet, s nímž loni vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Šlo o nejvýnosnější koncertní šňůru roku 2008. Podle magazínu Pollstar turné padesátileté hvězdě vydělalo 281,6 milionu dolarů (5,9 miliardy korun).Vidělo ho přes 2,3 milionu fanoušků v 58 městech. Jako host se představí hudební producent a dýdžej Paul Oakenfold.

Podle zástupce české pobočky Live Nation Roberta Porkerta nemá letos Madonna nikde na světě tak nízké vstupné jako v Praze. Za 995 korun lze pořídit lístek k stání ve vzdálenější zóně od 100 metrů širokého pódia.

Bližší takzvané Stání Silver Circle přijde na 1495 korun, zóna přímo pod pódiem (Stání Golden Circle) stojí 2995 korun a zájemci o místo k sezení na provizorní tribuně zaplatí 7995 korun. Vstupenky budou 13. srpna sloužit zároveň jako celodenní jízdenka na městskou hromadnou dopravu.

Kapacita areálu je podle Nováka až 75.000 míst, pokud se podaří Live Nation prodat 50.000 vstupenek, jedenáctá městská část na poplatcích za pronájem a za prodané vstupenky získá přes čtyři miliony korun.

Madonna vystoupí pod širým nebem v místech, kde se před lety hovořilo o výstavbě koncertního areálu. Novák uvedl, že společnost Live Nation o vybudování stálého koncertního areálu mezi dálnicí D1 a ulicí Na Jelenách neuvažuje.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!