Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

OBRAZEM: Pulp a Moby obrátili Pohodu naruby

Kultura

  15:00
Pohoda skončila. Na letišti v Trenčíně převládalo slunečné a horké počasí. Ještě do většího varu však dostal publikum koncert amerického hudebníka Mobyho. Také Pulp a Portishead naservírovali skvělou show. Podívejte se na fotografie z největšího slovenského festivalu.

„Chce někdo tancovat? Chcete opravdu tancovat?“ zeptal se frontman PULP Jarvis Cocker nedočkavého publika, a v zápětí kapela zahrála jeden ze svých nejznámějších hitů Disco 2000. foto: Tomáš Bláha

Letošní kapacita festivalu byla omezena na 30 tisíc návštěvníků, přesto již před dvěma týdny před startem akce byly veškeré vstupenky v předprodejích vyprodané a nešlo je sehnat ani na místě.
Největší slovenský hudební festival Pohoda. Letošní kapacita festivalu byla omezena na 'pouhých' 30 tisíc návštěvníků, přesto již před dvěma týdny byly veškeré vstupenky v předprodejích vyprodány

Není se čemu divit, letošní ročník se bezesporu zařadí mezi jedny z nejlepších akcí tohoto léta. Návštěvníky Pohody čekaly hudební bonbónky v podobě Mobyho, Portishead, Lamb, Beirut, Hidden Orchestra nebo britských Pulp. Z českých interpretů tu byl k vidění Dan Bárta s Illustraosphere, Pragounion nebo WWW a mnoho dalších. Celkem se na osmi pódiích vystřídalo 200 účinkujících.

Na letišti v Trenčíně převládalo slunečné a horké počasí

Přesně ve čtvrtek o půlnoci začal své vystoupení jeden z největších mágů současné elektronické hudby Moby.

Přesně o půlnoci začal své vystoupení jeden z největších mágů současné elektronické hudby MOBY. Po prvních třech hitovkách si američan absolutně podmanil publikum.

Po prvních třech hitovkách si američan absolutně podmanil publikum, a za sborového zpěvu jednoho z refrénů "We Are All Made of Stars" se tisíce fanoušků dostalo do tanečního varu.

Moby vystoupil s osmičlenou kapelou a naservíroval publiku ty nejznámější hity, ve kterých zazněla i jedna novinka z posledního alba Destroyed

Moby vystoupil s osmičlenou kapelou a naservíroval publiku ty nejznámější hity, ve kterých zazněla i jedna novinka z posledního alba Destroyed, vydaného letos v květnu.

Na Mobyho show vystoupila i zpěvačka Joy Malcomová

Na tiskové konferenci, která se konala před vystoupením Moby vysvětlil, proč zahraje pouze jeden kousek z alba Destroyed: "Moje nové album je tiché a experimentální a těžko se hraje naživo, proto z něj zahraju jen jednu píseň".

Moby na tiskové konferenci vysvětlil, proč zahraje pouze jednu píseň z alba Destroyed: „Moje nové album je tiché a experimentální a těžko se hraje naživo, proto z něj zahraju jen jednu píseň“.

"Chce někdo tancovat? Chcete opravdu tancovat?" zeptal se frontman PULP Jarvis Cocker nedočkavého publika, a v zápětí kapela zahrála jeden ze svých nejznámějších hitů Disco 2000.

PULP předvedli neuvěřitelnou show a Jarvis Cocker během koncertu stále vykřikoval lámanou slovenštinou „chceme být takový jako Vy, chceme být obyčejní lidé!“
Za doprovodu laserové projekce a mega obrazovek začal jeden z největších taháků letošní Pohody.

PULP předvedli neuvěřitelnou show a Jarvis Cocker během koncertu stále vykřikoval lámanou slovenštinou "Chceme být takový jako Vy, chceme být obyčejní lidé!". Silný emotivní zážitek zakončili PULP písní Common People za doprovodu houslisty z kapely Deus, která odehrála svůj koncert právě před PULP.

Nezapomeňte ani na další letní festivaly

Klára Vytisková a Toxique

Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku letních festivalů. Podívejte se na přehlednou časovou osu se základními informacemi o akcích v Česku.

Více informací najdete ZDE.


Zpěvačka Beth Gibbonsová z britské kapely Portishead na festivalu Pohoda

Britská kapela Portishead vystoupila poslední večer letošního 15. ročníku Pohody. Publiku naservírovala hity jako Roads či Sour Times. A dočkala se za to bouřlivého potlesku.

Autoři: