Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Peneři Strýčka Homeboye vydávají album největších i menších hitů

Slovensko

  11:54
PRAHA - Pokud si někdo na domácí rapové scéně může dovolit vydat album největších hitů, pak jsou to jedině pražští PSH aka Peneři strýčka Homeboye. Status tuzemské legendy, která svou první demo kazetu vydala již v roce 1993, PSH nikdo neodpáře.

PSH foto: Bigg Boss

Ještě předtím, než se fanoušci dočkají od Penerů třetího společného alba, se jim dostane totálního průřezu posledních jedenácti let ve hře v podobě nového CD PSH - Zpátky do dnů - The Best Of, které výchází pod vlastním labelem Bigg Boss s distribucí EMI pro Čechy a Slovensko.

Výběr mapuje období, kdy se do kapely přidal Vladimír 518, který tak doplnil jediného dosavadního rappera Oriona. Těšit se fanoušci mohou na tracky jako Peneřina těžká dřina či Jižák (video rmx), jež vznikaly jako úplně první v nové sestavě v roce 1998. Album otevírá nejnovější PSH track H.P.T.N., ze stejnojmenného mixtapu DJe Mike Trafika.

Ucelený průřez tvorbou
Vybíralo se samozřejmě z debutové desky Repertoár (Zatím díky, Trénink, Tak a teď) i z druhého alba Rap’n’Roll (1985, Wolfův revír, Parket). Sáhlo se do sólo projektů ve skladbách jako Nenechám si vzít svůj klid, Smíchov – Újezd (Vladimír 518: Gorila vs. Architekt, 2008) a po skladbách na vlastní pěst jako např. Du Dolu nebo Tréning.

Došlo na nikdy nevydané věci (Afterparty originál mix), či se půjčovalo, např. od Dary Rolins (Túžím rmx). Záměr nebyl posbírat jenom hity a úspěšné radio singly, PSH vybírali tak, aby utvořili ucelený průřez svojí společnou tvorbou pro svoje fanoušky i pro ty, kteří se s nimi teprve seznamují.

Album Zpátky do dnů s hosty jako James Cole, Hugo Toxxx, Kateřina Winterová, Čistychov, LA4 a Dara Rolins bude v prodeji od 24. listopadu za 299 korun. Křest proběhne v rámci letošního pokračování legendární party Kick The Shit! Bitch!, na kterou se fanoušci můžou těšit 18. prosince do pražského klubu Roxy.

Autoři:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...