Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Peneři Strýčka Homeboye vydávají album největších i menších hitů

Slovensko

  11:54
PRAHA - Pokud si někdo na domácí rapové scéně může dovolit vydat album největších hitů, pak jsou to jedině pražští PSH aka Peneři strýčka Homeboye. Status tuzemské legendy, která svou první demo kazetu vydala již v roce 1993, PSH nikdo neodpáře.

PSH foto: Bigg Boss

Ještě předtím, než se fanoušci dočkají od Penerů třetího společného alba, se jim dostane totálního průřezu posledních jedenácti let ve hře v podobě nového CD PSH - Zpátky do dnů - The Best Of, které výchází pod vlastním labelem Bigg Boss s distribucí EMI pro Čechy a Slovensko.

Výběr mapuje období, kdy se do kapely přidal Vladimír 518, který tak doplnil jediného dosavadního rappera Oriona. Těšit se fanoušci mohou na tracky jako Peneřina těžká dřina či Jižák (video rmx), jež vznikaly jako úplně první v nové sestavě v roce 1998. Album otevírá nejnovější PSH track H.P.T.N., ze stejnojmenného mixtapu DJe Mike Trafika.

Ucelený průřez tvorbou
Vybíralo se samozřejmě z debutové desky Repertoár (Zatím díky, Trénink, Tak a teď) i z druhého alba Rap’n’Roll (1985, Wolfův revír, Parket). Sáhlo se do sólo projektů ve skladbách jako Nenechám si vzít svůj klid, Smíchov – Újezd (Vladimír 518: Gorila vs. Architekt, 2008) a po skladbách na vlastní pěst jako např. Du Dolu nebo Tréning.

Došlo na nikdy nevydané věci (Afterparty originál mix), či se půjčovalo, např. od Dary Rolins (Túžím rmx). Záměr nebyl posbírat jenom hity a úspěšné radio singly, PSH vybírali tak, aby utvořili ucelený průřez svojí společnou tvorbou pro svoje fanoušky i pro ty, kteří se s nimi teprve seznamují.

Album Zpátky do dnů s hosty jako James Cole, Hugo Toxxx, Kateřina Winterová, Čistychov, LA4 a Dara Rolins bude v prodeji od 24. listopadu za 299 korun. Křest proběhne v rámci letošního pokračování legendární party Kick The Shit! Bitch!, na kterou se fanoušci můžou těšit 18. prosince do pražského klubu Roxy.

Autoři:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...