Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Podzimní koncertní nabídce Scrape Sound vládnou Mudhoney

Kultura

  19:34
PRAHA - Na podzim se do Prahy vrací velká legenda seattleské scény 90. let, "největší kapela minulé dekády, která si nenahrabala". Mudhoney stáli na samém počátku grunge scény a přímo ovlivnili tzv. "zvuk seattlu", ze kterého vycházela např. Nirvana. Poslední album The Lucky Ones vydali vloni.

Mudhoney foto: Shawn Brackbill / Sub Pop

Mudhoney vystoupí v pražském Paláci Akropolis v sobotu 17. října, doplní je domácí rockeři Anyway, kteří novou desku Burden vydali nedávno. Koncertní nabídka Scrape Sound ale začne mnohem dříve. 19. září vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge americká kapela These Are Powers, 25. září pokřtí v klubu Pilot novou desku Kill the Dandies!, kde je doplní ještě Steve Morrell, kapela Roadrunners a DJs kolektiv Tábor City Truckers.

V neděli 8. listopadu přijde na řadu projekt Jamese Johnstona, Terryho Edwardse a Iana Whitea z Gallon Drunk s názvem Lydia Lunch's Big Sexy Noise, doprovodí je ještě Mona Mur/En Esche. Vše se odehraje v Divadle Archa a v rámci festivalu Alternativa. Další koncerty budou následovat, detaily najdou zájemci na stránkách www.myspace.com/scrapesound.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!