Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Praha má nový prostor pro koncerty a výstavy, komorní a) galerii

Kultura

  8:54
PRAHA - Více koncertů a událostí = více klubů a prostorů. Jednoduchá matematika velkých měst, které vědí, že bez kultury to nejde. V Praze se otvírá nová (a galerie.

(a galerie foto: archiv (a galerieReprofoto

V nově zrekonstruovaných místnostech domu v pražské ulici Na Slupi se nachází komorní (a galerie, která kromě možnosti pořádání výstav a prodeje designových doplňků a šperků prostřednictvím artshopu pravidelně pořádá koncerty a literární performance osobností součásné kulturní scény.

Prvním koncertem byla "legenda brněnské alternativní scény” Vladimír Václavek, který svou poezií ukázal, že tento prostor je pro takové koncerty jako stvořený. Jak se píše na webu galerie (a, aby si umění našlo cestu ke každému z vás a aby si každý z vás našel tu svou cestu k umění... a jestliže se k tomu připočte prostředí, kde si můžete dát výbornou kávu a posedět v příjemné klubové kavárně, takovych prostorů je v Praze skutečně stále málo.

(a galerie

Květy ve dvou
(a galerie sídlí v ulici Na Slupi (roh ulic Na Slupi a Botičská). Nejdříve přivítá 12. listopadu písničkáře Oldřicha Janotu, o den později Bio Biorchestr, na prosinec je přichystáno vystoupení Jana Buriana, Petra Nikla (pásmo autorské poezie a písní Blázníček), Jiřího Konvrzka a Jiřího Smrže, Longital nebo dvojice DVA. Vše potřebné je v nalezení na stránkách www.galeriezaa.cz.

Například 21. listopadu vystoupí Martin E. Kyšperský a Aleš Pilgr (aneb Květy ve dvou) se speciálním repertoárem a zahrají staré skladby své domovské skupiny, ale i zcela nové, v aranžích pro dva hráče. Koncert bude méně rockový, více experimentální, dojde na recitaci, minimalismus, smyčky, zvuková týrání a expresivní hudební plochy, jemnost, akustický i elektronický sound.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!