Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přehlídka představí 'jednočlenné kapely'. Nejen beatbox

Kultura

  7:00
PRAHA - Již poměrně známý beatbox, ale i další způsoby, jak může jeden člověk účinně zastoupit celou kapelu, představí v Praze první ročník přehlídky One Man Band Fest.

Tomáš Reindl a.k.a. Omnion foto: tabla-tom.com

Přehlídka jednočlenných kapel se bude konat 15. února v pražské Malostranské besedě. Podle pořadatele akce Jiřího Sklenáře posluchači uslyší muzikanty generující svoji hudbu přímo na pódiu pouze pomocí elektronických zařízení - např. samplerů či looperů napojených na počítač v kombinaci s akustickými hudebními nástroji a vlastním hlasem. "Každý z nich bude mít pro své vystoupení k dispozici 45 minut," doplnil Sklenář. 

Didgeridoo i valašský pra-klarinet

Akci zahájí Tomáš Reindl a.k.a. Omnion, spojující pomocí smyčkování různé hudební vlivy, hudební nástroje (tabla, didgeridoo, valašský pra-klarinet) a lidský hlas. Výsledkem jsou vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.

Techniku vrstvení hlasů do smyček využívá i druhý interpret v pořadí Petr Wajsar, který však staví svou produkci na beatboxu a simulaci hudebních nástrojů lidským hlasem v kombinaci s bicími smyčkami a jinými samply.

Na závěr vystoupí Don Juan Disco - podle pořadatelů trubadůr současné doby, který se ve svých písních doprovází místo na loutnu na počítač. Přednahrané základové tracky na místě moduluje pomocí různých efektových procesorů, takže žádné jeho vystoupení není identické.

Autor:

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč