Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Písničkářka Agu v osobní novince reflektuje vlastní dospívání

Kultura

  9:45
Muzikantka a písničkářka polského původu Agu, zpívající česky, polsky i anglicky, a slučující ve své tvorbě prvky indie folku, post rocku a ambientu, chystá nové album. Lidovky.cz uvádějí v premiéře první singl a klip Ines.

Písničkářka Agu foto: archiv písničkářky

„Je to písnička o dospívání. Reflektuju v ní jednu ze zlomových kapitol svého života, kdy jsem si uvědomila, že se dusím, aniž by to bylo zapotřebí. Uvědomila jsem si, že nikdo kromě mě samotné není za mé osobní štěstí zodpovědný, a rozhodla jsem se proto převzít kontrolu nad svým životem. Bylo nutné, pro někoho možná předčasně, opustit hnízdo. Uzavřít jednu kapitolu a začít další,“ komentuje píseň Agu.

Zatímco předchozí album Za světlem natáčela Agu v Česku a vyšlo u zdejšího labelu Yannick South, novinka vzniká v Irsku, kam se písničkářka přestěhovala před rokem a půl. Spolupracuje na něm s tamním producentem Tonym Higginsem. Ten říká: „Album Ke světlu se ke mně dostalo už před nějakou dobou, ale hned jsem si je zamiloval. O to víc mě potěšilo, když mě Agu oslovila s nabídkou spolupráce. Moc se těším na celé nové album,“ dodává Higgins.

Autor:
Témata: Indie, Česko, Irsko

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat