Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

'Riders on the Storm' zazní v Praze, vystoupí tu dva členové The Doors

Kultura

  10:50
PRAHA - Členové jedné z nejvlivnějších kapel 60. let The Doors, klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger, dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru. S kapelou nazvanou 'Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors' zahrají známé hity jako Light My Fire nebo Riders on the Storm.

The Doors foto: Reprofoto

Posluchači uslyší skladby z repertoáru slavné kapely v podání jejich původních tvůrců. Skupina, v níž vedle Manzareka a Kriegera působí baskytarista Phil Chen, bubeník Ty Dennis a od května nově zpěvák Miljenko Matijevic z kapely Steelheart, nemůže po smrti původního zpěváka Jima Morrisona v roce 1971 užívat původní název.



V roce 2002 se Manzarek a Krieger spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ovšem již bez původního bubeníka Johna Densmora, který je spolu s rodinou Morrisona za užívání názvu The Doors zažaloval. Z tohoto důvodu se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors.


Skupina The Doors vznikla v roce 1965 v Los Angeles. První album The Doors vyšlo v lednu 1967 pod prostým názvem The Doors. Poslední deskou natočenou s Morrisonem byla L.A. Woman z roku 1971. Krátce nato Morrison zemřel.

Zbylí tři členové pak dále koncertovali a nahrávali bez něj, po dvou letech se však rozpadli.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...