Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rock for People hlásí hvězdy

Kultura

  8:03
PRAHA - Britské kapely Arctic Monkeys, Underworld, The Kooks a Hadouken! budou dalšími ze zhruba sto třiceti účastníků letošního ročníku festivalu Rock for People, který se v Hradci Králové uskuteční 4. až 6. července.

Arctic Monkeys foto: www.x-offender.orgReprofoto

„Rozhodně jsme se nechtěli prvoplánově soustředit na kapely z Velké Británie. Prostě jsme hledali pro naše návštěvníky to nejlepší. Každá z uvedených kapel reprezentuje jinou tvář kvalitní současné produkce. A to, že jde o ostrovní formace, je vedlejší okolnost,“ uvedl dramaturg festivalu Petr Fořt.

Letos nejnákladnější
Letošní RFP bude podle pořadatelů ze všech dosavadních ročníků finančně nejnákladnější. Konkrétní částku však nesdělili. „Můžeme však prozradit, že se jedná o festival s nejvyšším rozpočtem v České republice,“ tvrdí pořadatelé.

 Skupina Arctic Monkeys patří k předním představitelům kytarové scény. V České republice se představí vůbec poprvé. Náklad jejich desky Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not z roku 2006 byl již měsíc před vydáním téměř vyprodán a do historie se nahrávka zapsala jako nejrychleji prodávané album v Británii. „Arctic Monkeys jsou naším splněným snem.

Rock for People si vybrali jako jeden z několika málo koncertů ve střední a východní Evropě, což je pro nás pocta. Navíc by mohli kromě svých největších hitů představit i písničky z nového alba, které se už chystá ve studiu,“ řekl Fořt s tím, že dramaturgie se snaží největší hvězdy seřadit tak, aby nevystupovaly ve stejný den třídenní akce.

 Festival letos přiveze rekordní počet kapel ze zahraničí, zároveň nabídne největší koncentraci předních českých skupin. Z tuzemské špičky budou podle pořadatelů chybět pouze kapely Kabát, Tři sestry a Kryštof. Mezi zahraničními účastníky bude také oblíbená britská kapela Placebo, po pěti letech se na Rock for People vrátí energická hudba španělských Ska-P.

 Programové i organizační novinky jsou průběžně zveřejňovány na Rockforpeople.cz.
Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat