Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Sázavafest musí šetřit. Zrušil pozvání pro Kaiser Chiefs

Kultura

  9:00
PRAHA - Britská skupina Kaiser Chiefs, největší ohlášená hvězda letošního Sázavafestu, na festivalu nevystoupí. V upraveném festivalovém programu bude chybět i kapela Skindred.

Britští Kaiser Chiefs foto: kaiserchiefs.com

Důvodem redukce letošního Sázavafestu je nepříznivá situace pokud jde o sponzory a s tím související nedostatek finančních prostředků. Na svých stránkách to oznámili pořadatelé festivalu.

Poprvé za dvanáct let

Festival se koná od 2. do 5. srpna v Benešově u Prahy. "Abychom s jistotou uspořádali letošní ročník Sázavafestu a nezadlužili další ročníky festivalu, rozhodli jsme se na poslední chvíli zrušit vystoupení rockové kapely Kaiser Chiefs. Současně jsme ze zahraniční agentury obdrželi informaci, že do Benešova nedorazí ani kapela Skindred. Je to poprvé ve dvanáctileté historii, kdy jsme nuceni s ohledem na dodržení veškerých finančních závazků spojených s festivalem program částečně změnit," informoval Pavel Kloupar, ředitel a dramaturg festivalu.

Prokletí tohoto léta

Ani Sázavafest se nevyhne prokletí letošních českých festivalů, které někdy i na poslední chvíli přicházejí o ohlášené hvězdy. Důvody jsou různé: Colours of Ostrava se musely obejít bez slavné Islanďanky Björk kvůli jejím zdravotním problémům, na Rock for People nedorazil Pete Doherty, protože odjel na detox do Thajska, a bouřka na tomtéž festivalu znemožnila vystoupení kapely Faith No More. Prague City Festival byl krátce před startem úplně zrušen z finančních důvodů. Finanční potíže jsou i za redukcí Sázavafestu.

Rozhodnutí o doplnění festivalu o adekvátní náhradu skupiny Skindred bude podle něj známé do 31. července. Jako kompenzaci pořadatelé nabízejí výměnu letošní vstupenky za dvousetkorunovou slevu na vstupenku na příští Sázavafest v roce 2013.

Problémy s předprodejem?

Podle neoficiálních zpráv pořadatelé Sázavafestu také mají problémy s předprodejem vstupenek, proto od 1. června vyhlásili akci, v níž k jedné zakoupené vstupence byla druhá zdarma. Třídenní lístky by na místě měly stát 1600 korun.

Největší hvězdou 12. ročníku festivalu Sázavafest bude po zrušení koncertu Kaiser Chiefs dýdžej Paul Oakenfold a americká kapela Fun Lovin' Criminals. Festival nabídne pět scén, na kterých vystoupí přibližně 120 účinkujících.

Autoři: ,