Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Sázavafest se popáté stěhuje, tentokrát do Světlé

Kultura

  12:00
PRAHA - Hudební festival Sázavafest již popáté mění místo svého konání. Jeho 13. ročník se od 1. do 3. srpna příštího roku uskuteční v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Sázavafest 2007 (Kácov) foto: archiv LN - Stanislav Honzík

Festival nabídne dvě hlavní scény, taneční halu a jako novinku akustickou scénu. "Novým místem se festival vrací k řece a atmosféře, která festival vždy odlišovala. Atmosféra Sázavafestu je pro nás víc než jeho velikost," uvedl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Jak se stěhoval Sázavafest

Akce začínala v Týnci nad Sázavou, pokračovala v Sázavě a v Kácově na Kutnohorsku, kde se konal jubilejní 10. ročník. Poslední dva se uskutečnily v prostorách bývalých kasáren v Benešově. V nadcházejícím ročníku přivítá návštěvníky festivalu prostředí zámeckého lesoparku, který je v centru Světlé nad Sázavou a zároveň v blízkosti řeky.

"Starosta města měl o festival zájem a nabídl nám genius loci, který splňuje i naše požadavky na logistiku a vrátí festivalu to, co se z něj trochu vytratilo - neopakovatelnou atmosféru," podotkl Kloupar.

Letošní ročník musel slevit z ambicí

Letos v Benešově festival nabídl pět scén, na kterých vystoupilo přibližně 120 účinkujících. Pořadatelé však z finančních důvodů zrušili původně ohlášené vystoupení kapely Kaiser Chiefs.

Po zrušení koncertu Kaiser Chiefs byl největší hvězdou Sázavafestu Paul Oakenfold, světový dýdžej a předskokan Madonny na jejím posledním evropském turné. Z tuzemských interpretů zahrála například skupina Sto zvířat, která během tří dnů odehrála celkem 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a jeden akustický blok v Balbínce. Letošní ročník Sázavafestu navštívilo přes 15 tisíc lidí.

Autoři: ,