Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Scorsese bude režírovat biografii o Franku Sinatrovi

Kultura

  12:40
LOS ANGELES - Režisér Martin Scorsese natočí životní příběh amerického zpěváka a herce Franka Sinatry. Snímek s prostým názvem Sinatra bude prvním celovečerním filmem o životě "světáka s podmanivě modrýma očima".

Frank Sinatra foto: Reprofoto

"Není to tradiční portrét ve stylu 'od kolébky po hrob'," informovala prezidentka studia Mandalay Pictures Cathy Shulmanová, podle níž půjde spíš o "nekonvenční biografii". Scenárista Phil Alden Robinson, nominovaný za film Hřiště snů (1989) na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář, prý strávil kvůli snímku o Sinatrovi "nejméně rok zahrabaný ve 30.000 stránkách materiálů".

Produkce zatím nerozhodla o obsazení rolí a nebylo stanoveno ani datum natáčení. Podle Shulmanové ale všichni doufají, že se snímek objeví na stříbrném plátně v krátké době. Trvalo prý dva roky, než se podařilo zajistit práva na zfilmování Sinatrova života a použití jeho hudby.

Miláček žen
Zpěvákova dcera Tina se dala slyšet, že ji osobně velmi potěšila zpráva o tom, že Scorsese bude dohlížet na celuloidovou verzi životního příběhu jejího otce. "Můj táta choval velký obdiv k talentu lidí, které si vybral ke spolupráci, a nadaní lidé, kteří s otcem spolupracovali, zase obdivovali jeho," řekla. Tento vzor má podle ní pokračování ve skutečnosti, že "Marty Scorsese bude stát u kormidla filmu o Sinatrovi".

Světák Frank s modrýma očima, boss showbyznysu, miláček žen, tak nazývali Sinatru, který zemřel v dvaaosmdesáti letech 14. května 1998. Držitel mnoha cen Grammy a podle mnohých nejlepší americký interpret všech dob patří se svými swingovými písněmi určenými pro široké publikum k jednomu ze symbolů Ameriky.

Odtud až na věčnost
Francis Albert Sinatra vedl život bonvivána. Holdoval alkoholu a vystřídal stovky milenek. Byl ale skutečný profesionál, vždy perfektně připravený na vystoupení, nahrávání nebo filmové natáčení. Traduje se, že není špatných Sinatrových desek - a přitom jich je přes stovku. Mezi jeho největší hity patří skladby New York, New York, Strangers In The Night nebo My Way.

Na filmovém plátně mu největší slávu přinesl film Odtud až na věčnost, který v roce 1953 natočil režisér Fred Zinnemann. Za něj získal Oscara za vedlejší roli. Po jeho úmrtí mu do hrobu dali láhev whisky Jack Daniel's, krabičku cigaret Camel, zapalovač Zippo a hrst deseticentových mincí. V Las Vegas je po něm pojmenovaná ulice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!