Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte Purity. Novou knihu Jonathana Franzena

Kultura

  12:00
Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti jmenuje Purity, ale matka jí odmítá prozradit totožnost jejího otce i své vlastní pravé jméno, dokonce jí nechce ani říct, kdy se narodila.

Purity foto: Kniha Zlín

Andreas Wolf je charismatický provokatér původem z bývalého východního Německa, který založil v Bolívii organizaci podobnou WikiLeaks. Leila Helouová je americká novinářka libanonského původu provdaná za stárnoucího invalidního spisovatele. Pracuje pro internetový deník, jehož provozovatelem a majitelem je Tom Aberant – Leilin milenec.

Vztahy mezi hlavními postavami jsou zastřené nesčetnými tajemstvími a odkrývají se jen nesmírně pomalu. Mladistvý idealismus, nevinnost a věrnost se střetávají se složitým předivem lží, manipulací, špionáží a vraždou.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Kolik knih napsal Jonathan Franzen? Své odpovědi posílejte do neděle . 1. října. Ze správných vybereme výherce. 

Autor: