Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Superman jako nejhorší padouch. Horor BrightBurn nabídne odvrácenou tvář superhrdinství

Kultura

  6:00
Co se stane, když pár nalezne opuštěné díte se superschopnostmi a začne ho vychovávat jako své vlastní? Podle komiksového nakladatelství DC vznikne Superman, největší hrdina ze všech. Podle Jamese Gunna (Strážci Galaxie, Úsvit mrtvých) se zrodí nezastavitelná bestie s touhou zabíjet. Snímek má českou premiéru naplánovanou na 23. května 2019.

Z tohohle dítěte žádný Superman nebude. Snímek BrightBurn (2018). Režie: David Yarovesky. foto: Sony Pictures Entertainment

Elizabeth Banksová a David Denman hrají pár, který na poli najde malé opuštěné dítě. Jenže capart není žádný kladný hrdina a záhy se obrátí proti svým novým rodičům a klidně i proti celému světu, pokud to bude potřeba. 

Jedna, dvě, bubák jde. Pod hororovým seriálem Haunted od Netflixu je podepsán český režisér

Režise snímku se ujal David Yarovesky (Hell Hath no Fury, The Hive). Jinak je ale film projektem bratrů Gunnových. Mark a Brian Gunnovi napsali scénář a James Gunn, nejznámější ze tří sourozenců, je hlavním producentem snímku. 

Diváci ve filmu uvidí Elizabeth Banskovou (Tři dny ke svobodě, Huger Games), Davida Denmana (Puzzle, Dárek), Meredith Hangerovou (Iracionální muž, Za láskou do Paříže) a Matta Jonese (Konečně doma, Na okraji pouště). 

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...