Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svěcený s Dvořákem chystají Vivaldiho pro 21. století

Kultura

  19:00
PRAHA - Bývalý klávesista skupiny Lucie Michal Dvořák a houslista Jaroslav Svěcený společně vytvořili projekt Vivaldianno Tour 2012 - sérii koncertů inspirovaných hudbou Antonia Lucia Vivaldiho. Jeho pražská část se odehraje ve čtvrtek večer v Hudebním divadle Karlín.

Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený foto: Reprofoto

„V karlínském divadle s námi vystoupí zpěvačka Lenka Nová, houslistka Julie Svěcená, Heroldovo kvarteto, hráčky z Melody Orchestra, Tam Tam Orchestra s Milošem Vacíkem," vypočítává Michal Dvořák.

A pokračuje: "Peruánské a bolívijské muzikanty, kteří nás doprovázejí, posílí virtuózní hráč na kenu a siku Vlado Urlich, skvělý Vlastislav Matoušek zahraje na shakuhaschi a Ondřej Smeykal na didgeridoo. Mezi hudebníky na jevišti nebude chybět kytarista a spoluautor Vivaldianna MMXII Jiří Janouch, kytarista Michal Pelant a jeden ze zakládajících členů skupiny Lucie bubeník Tomáš Waschinger.“

V podání Svěceného, Dvořáka a jejich hostů zazní skladby inspirované nejen Vivaldim, ale také Bachem a Mozartem, houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem či latinskoamerickým skladatelem Astorem Piazzollou.

Česká televize během koncertu pořídí záznam, který bude odvysílán a poté vydán na DVD. Pro velký zájem pořadatelé zvažují přidání odpoledního koncertu od 17 hodin, hlavní program pak začne od 20 hodin. Pro koncert okořeněný audiovizuálními prvky připravila scénu výtvarnice Lucie Loosová. 

Autor:

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...