Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Tim Burton chystá originální Alenku v říši divů s Deppem

Kultura

  17:08
PRAHA - Na webu se postupně začaly objevovat první obrázky a záběry z filmu Alenka v říši divů, který natáčí režisér Tim Burton. Fanoušky knihy Lewise Carrolla však tentokrát zřejmě nečeká žádná “sladká adaptace" v disneyovském stylu. Naopak Burton, který zfilmoval třeba i knihu Roalda Dahla Karlík a továrna čokoládu, si celý příběh přizbůsobil svému stylu. “Kniha byla "zburtonizována"," řekl s nadsázkou producent Richard Zanuck.

Alice in Wonderland podle Tima Burtona foto: Disney EnterprisesReprofoto

„V prosinci jsme ukončili natáčení po pouhých 40 dnech, „ dodal. Nyní tvůrci filmu pracují na animaci, následovat by mělo převedení do 3-D podoby. V kinech by se však film měl objevit až příští rok.

Tvůrci však podle některých informací děj oproti knize změnili. Sedmnáctiletá Alenka totiž navštíví párty ve viktoriánském stylu, kde však podle amerického deníku USA Today zjistí, že má být požádána o ruku před zraky stovek snobů. Za bílým králíkem proto uteče do díry a skončí tak v místě, kde již byla před deseti lety, avšak nic si nepamatuje.

Johny Depp

Hlavní roli ve filmi ztvárnila herečka Mia Wasikovská. „Je na ní něco upřímného a poctivého. Není typickou hollywoodskou hvězdičkou,“ pochvaloval si její výběr Zanuck. Kromě ní by se však filmu měli objevit další slavní herci včetně Christophera Leea, Alana Rickmana nebo Anne Hathawayové. Chybět nebude ani dvorní herec Burtona Johny Depp nebo režisérova manželka Helena Bonhamová Carterová. Zatímco hvězda pirátů z Karibiku ztělesnila bláznivého kloboučníka, „střihla“ si Carterová červenou královnu.

Helena Bonham-Carter