Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tondu Blaníka posedne v novém díle dobročinnost, prozrazuje scenárista

Kultura

  12:00
Internetová televize Stream.cz zahajuje další řadu seriálu Kancelář Blaník. Politická satira o schopném lobbistovi v podání Marka Daniela se vrací po tříměsíční přestávce a tvůrci slibují, že se znovu zaměří na aktuální dění v zemi.

Úderná jednotka Kanceláře Blaník: Lenka (Halka Třešňáková), Tonda (Marek Daniel) a Žížala (Michal Dalecký). foto: Nikolas Tušl

O čem bude první díl série, naznačil pro Lidovky.cz scenárista Benjamin Tuček: „Pod vlivem zjevení ze závěru druhé série posedne Tondu Blaníka dobročinnost. Podaří se Žížalovi a sekretářce Lence šéfa vyléčit? Nebo bude nutné zahájit vymýtaní? Uvidíte!“

Šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř prohlásil, že Blaník pro tuto televizní stanici nedrží prvenství jen v nákladnosti, ale také je pro diváky jedničkou v rámci politického zpravodajství. V nadsázce pak uvedl, že pauzy mezi jednotlivými sériemi diváci nesou nelibě, „protože bez Tondy Blaníka najednou ztrácejí přehled o politickém dění ve státě“.

Nová řada ve stejné sestavě

Třetí řada přinese šestnáct dílů, v nichž se po boku Marka Daniela znovu objeví jeho asistenti Halka Třešňáková a Michal Dalecký. První epizoda byla zveřejněna v pátek (podívat se na ni můžete ZDE).

Tvůrci Blaníka se snaží oslovovat fanoušky přes sociální sítě, twitterový účet označuje televize za jeden z „nejvirálnějších“.

Rozhovor s tvůrci čtěte zde:

Zkušenosti internetové televize, která je součástí společnosti Seznam.cz, zatím ukazují, že ji diváci sledují nejčastěji na počítači; k růstu mobilních telefonů a tabletů ale pomáhají stále oblíbenější mobilní aplikace. „Stejně jako rostou zhlédnutí přes aplikaci v chytrých televizích Samsung Smart TV,“ řekl Lukáš Záhoř.

Sázku na politickou satiru si Stream.cz zatím pochvaluje. „Jestliže jsme po odvysílání druhé série uváděli, že průměrný počet přehrání jednotlivých epizod je 300 tisíc, tak nyní se, i přes tříměsíční pauzu, během které se seriál nevysílal, blíží 400 tisícům,“ uvedl šéfproducent televize, která na výrobě spolupracuje s produkční společností Negativ. Na otázku po budoucnosti seriálu ale zatím konkrétní nebyl. „O případném pokračování budeme jednat až podle diváckých reakcí na třetí sérii teď v průběhu jara,“ dodal Záhoř.

Autoři: ,

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...