Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Učila jsem se procházet zdmi, říká Dusilová o natáčení nového klipu Indiánky

Kultura

  11:30
Zpěvačka Lenka Dusilová s kapelou Baromantika představila nový klip k písni Indiánky, která je součástí úspěšného alba V hodině smrti. Autorem klipu, který se natáčel převážně na zámku Duchcov, je Michal Matoušek. „Ač klip pojednává o momentu smrti, je to svým způsobem veskrze optimistická záležitost,“ říká Matoušek.

Lenka Dusilová v k klipu Indiánky. foto: Reprofoto

„V klipu cestujeme napříč časoprostorem a vůbec se tak porůznu dotýkáme určitého kvanta fyzikálních a spirituálních konceptů. Lenka Dusilová zde existuje ve třech verzích, rozdílných věkem. Je jí zároveň 79, 38 i 6 let,“ dodává Matoušek, který na sebe loni upozornil vítězstvím v mezinárodní soutěži o nejlepší klip pro legendy elektronické hudby Underworld. Videoklip Indiánky, který z velké části vznikal v interiérech severočeského zámku Duchcov, vytvořil Michal Matoušek společně s VFX designerem Martinem Smékalem, s nímž spolupracoval i na klipu pro Underworld.

„Zámek Duchcov je podivuhodným ukrytým skvostem v potemnělých Sudetech na severu Čech. Díky velkorysosti a dobrému vkusu pana kastelána jsme mohli točit část klipu na Indiánky v prostorách zámku. Učila jsem se tam procházet starými zdmi a obrazy a nahlédla jsem z několika paralel do své budoucnosti na jednu ze svých hodin smrti,“dodává k tomu Dusilová, která zámek při této příležitosti navštívila poprvé.

„Možná mě podvědomě přitáhlo jméno zámku. Nějakým způsobem mi padl do oka velmi záhy po začátku mého hledání. Myslím, že celkově si prostředí zámku s atmosférou klipu výborně rozumí. Valdštejnský sál i ostatní pokoje zámku plné krásných uměleckých děl našly v příběhu klipu adekvátní uplatnění,“ vysvětluje Matoušek, proč si na natáčení vybral právě Duchcov.

Lenka Dusilová společně s Baromantikou vystoupí 7. 11. na 3. ročníku showcase festivalu Nouvelle Prague v areálu Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově.

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...