Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Učila jsem se procházet zdmi, říká Dusilová o natáčení nového klipu Indiánky

Kultura

  11:30
Zpěvačka Lenka Dusilová s kapelou Baromantika představila nový klip k písni Indiánky, která je součástí úspěšného alba V hodině smrti. Autorem klipu, který se natáčel převážně na zámku Duchcov, je Michal Matoušek. „Ač klip pojednává o momentu smrti, je to svým způsobem veskrze optimistická záležitost,“ říká Matoušek.

Lenka Dusilová v k klipu Indiánky. foto: Reprofoto

„V klipu cestujeme napříč časoprostorem a vůbec se tak porůznu dotýkáme určitého kvanta fyzikálních a spirituálních konceptů. Lenka Dusilová zde existuje ve třech verzích, rozdílných věkem. Je jí zároveň 79, 38 i 6 let,“ dodává Matoušek, který na sebe loni upozornil vítězstvím v mezinárodní soutěži o nejlepší klip pro legendy elektronické hudby Underworld. Videoklip Indiánky, který z velké části vznikal v interiérech severočeského zámku Duchcov, vytvořil Michal Matoušek společně s VFX designerem Martinem Smékalem, s nímž spolupracoval i na klipu pro Underworld.

„Zámek Duchcov je podivuhodným ukrytým skvostem v potemnělých Sudetech na severu Čech. Díky velkorysosti a dobrému vkusu pana kastelána jsme mohli točit část klipu na Indiánky v prostorách zámku. Učila jsem se tam procházet starými zdmi a obrazy a nahlédla jsem z několika paralel do své budoucnosti na jednu ze svých hodin smrti,“dodává k tomu Dusilová, která zámek při této příležitosti navštívila poprvé.

„Možná mě podvědomě přitáhlo jméno zámku. Nějakým způsobem mi padl do oka velmi záhy po začátku mého hledání. Myslím, že celkově si prostředí zámku s atmosférou klipu výborně rozumí. Valdštejnský sál i ostatní pokoje zámku plné krásných uměleckých děl našly v příběhu klipu adekvátní uplatnění,“ vysvětluje Matoušek, proč si na natáčení vybral právě Duchcov.

Lenka Dusilová společně s Baromantikou vystoupí 7. 11. na 3. ročníku showcase festivalu Nouvelle Prague v areálu Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat