Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

United Islands budou letos ve znamení britské hudby

Kultura

  10:00
Letošní 16. ročník úspěšného festivalu United Islands of Prague má podtitul British Edition a uskuteční se v pátek 31. května a v sobotu 1. června v ulicích Karlína. Vstup bude, jak už je u této akce zvykem, zdarma.

The Sherlocks foto: United Islands of Prague

Program odstartuje v pátek odpoledne na Karlínském náměstí skupina Zrní, následovat bude mladý irský písničkář David Keenan a české rockové kvinteto Povodí Ohře. Na jeho blok naváže koncert nejočekávanějších účinkujících letošního ročníku, britské indie-rockové čtveřice The Sherlocks, která má za sebou mj. předskakování Arctic Monkeys nebo hraní na věhlasných festivalech v Leedsu či Readingu.

Perličkou pro české publikum je, že The Sherlocks jsou v současnosti k vidění i v reklamě na automobily Škoda ve Velké Británii. Po jejich koncertě se festivalové dění přesune do několika nočních klubů na již tradiční Klubovou noc.

Sobotní program United Islands of Prague je celodenní, hrát se bude po celé čtvrti od Karlínského náměstí až k Invalidovně, kde v Kaizlových sadech vyroste Ostrov svobody u příležitosti oslav třiceti let od pádu železné opony. Dopolední program bude věnován dětem slavícím Den dětí.

V pozici večerního headlinera scény na Karlínském náměstí se objeví londýnské trio Husky Loops, které bylo vloni k vidění před Davidem Byrnem na festivalu Metronome. Doplní je další zahraniční interpreti, skotští The LaFontaines, belgičtí Portland nebo britský písničkář Alasdair Bouch.

Na dalších scénách vystoupí mimo jiné populární polská kapela Trupa Trupa, německé trio The Deadnotes, maďarští Saverne nebo Walter Shnitzelsson ze Slovenska. Mezi zástupci české scény budou například Kapitán Demo, The Atavists, Zofie Dares či Zabelov Group.

V rámci doprovodného programu se celá Křižíkova ulice promění v pěší zónu s celou řadou různě zaměřených aktivit. Kompletní program na www.unitedislands.cz.

Autor: