Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

V listopadu má vyjít výběr nahrávek Beatles z vystoupení v BBC

USA

  13:30
LONDÝN - V listopadu by měla vyjít nová antologie dosud nevydaných nahrávek Beatles z vystoupení skupiny v rozhlasových pořadech BBC v polovině 60. let. Napsal to britský list The Guardian s odvoláním na blog fanoušků slavné liverpoolské skupiny.

Plakát skupiny Beatles foto: Reprofoto

Autor tohoto blogu zjistil, že společnost MCA Music na své facebookové stránce slibuje vydání druhé várky nahrávek Beatles z jejich rozhlasových vystoupení. MCA Music je součástí společnosti Universal Music, která nyní vlastní práva na skladby Beatles, uvedl The Guardian.

První výběr z vystoupení Beatles v rozhlasovém pořadu BBC Light Programme vyšel v roce 1994 a zahrnoval 54 písniček a 13 dialogů. Dvojalbum bylo tehdy na čele britské hitparády a v USA se dostalo na třetí místo.

Posluchači jako archiváři

Nový výběr se bude prý jmenovat On Air - Live at the BBC Volume 2 (Živě ve vysílání BBC, druhý díl) a vyjde v listopadu. Podle The Guardian jde zřejmě o plod kampaně BBC z loňského roku, která vyzvala posluchače a diváky, aby nabídli své podomácku pořízené nahrávky rozhlasových a televizních pořadů. BBC totiž začala systematicky archivovat své pořady až od konce 70. let, napsal The Guardian.

BBC také v říjnu vydá knihu hudebního vědce Kevina Howletta nazvanou The Beatles - The Archives: 1962-1970 (Beatles - Archívy 1962-1970), která líčí vystoupení Beatles v BBC.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...