Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Vivaldianno Dvořáka a Svěceného: klasika, rockové kytary a etno

Kultura

  10:00
PRAHA - Vivaldianno Tour 2009 je projekt dvou současných hudebníků Michala Dvořáka a houslisty Jaroslava Svěceného, ve kterém se nechali inspirovat famózním barokním hudebním skladatelem. Shodně tvrdí, že dílo Antonia Vivaldiho je nadčasové. Turné, představující fúzi hudby barokního klasika a současného rockera, začíná 1. října.

Vivaldianno Tour 2009 foto: Reprofoto

Vivaldianno Tour 2009

1.10. Pardubice, Dům hudby
7.10. Ova, Music Club Garage
8.10. Brno, KD Semilasso
12.10. Písek, Kulturní centrum
14.10. Plzeň, Velká Synagoga
20.10. Praha, Divadlo Hybernia
22.10. České Budějovice, divadelní sál DK Metropol
26.10. Liberec, Divadlo FX Šaldy

Na Vivaldianno Tour 2009 zazní originální úpravy Čtvera ročních dob v podání Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka, které doprovodí skupina tvořená Radimem Hladíkem a Jiřím Janouchem, australskou píšťalou didgeridoo Ondřeje Smeykala, bolívijským indiánem Jaimem Garvizu a dívčím smyčcovým kvartetem Melody Quartett. "Jde nám o to, aby naše zpracování Vivaldiho stále dýchalo hudbou, emocemi a pozitivní energií," říká Svěcený. "Chtěli jsme to udělat jinak a hlavně dokázat, že to jde," dodává Dvořák.

Na scénáři pražského koncertu v Divadle Hybernia (20.10.) se pracuje už více než půl roku, na režii večera Dvořák se Svěceným spolupracují s režisérem Davidem Sísem. Kromě toho, že autoři projektu Vivaldianno obdrží na tomto vystoupení zlaté a platinové CD za počet prodaných stejnojmenných nosičů (vyšlo vloni na jaře), chystají se i projekce a hosté, mezi kterými budou např. Lenka Nová, Sista Carmen, Henry D., Tomáš Waschinger, Miloš Vacík, Tam Tam Orchestra nebo taneční skupina IF.

Autoři: