Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z ptačích budek u Rudolfina bude znít Humoreska

Kultura

  14:00
PRAHA - Ptačími budkami před Rudolfinem, ze kterých bude hrát klasická hudba v podobě ptačího zpěvu, chce Česká filharmonie přilákat nové publikum.

Rudolfinum, sídlo České filharmonie foto: archiv LN - Pavel Wellner

Budky budou "zpívat" tuto sobotu 14. dubna na nábřeží z levé strany Rudolfina mezi 10. a 18. hodinou. Neobvyklou akcí, která se zopakuje i o víkendech v květnu, chce filharmonie upozornit na zahájení předprodeje na příští sezonu.

Kolemjdoucí si u Rudolfina vyslechnou Humoresku Antonína Dvořáka, Jaro od Antonia Vivaldiho z cyklu Čtvero ročních dob a symfonickou báseň Vltava z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany. Podle Vladimíra Michny z pořádající agentury bude v každé budce nainstalováno přehrávací zařízení s reproduktorem a informační cedulkou. Ta bude obsahovat i takzvaný QR kód, prostřednictvím něhož si lidé budou moct z nových webových stránek ptačí zpěv stáhnout.

Čeští filharmonici se v mediální kampani nazvané Žijeme hudbou chtějí představit jako hudební profesionálové, které jejich povolání baví. Snaží se totiž v očích veřejnosti zlepšit svou pověst, kterou v minulosti poškozovaly například spory orchestru s šéfdirigenty a bývalými řediteli.

Reklamní spot od Alice Nellis

Filharmonie zcela změnila svou image. Na nadcházející sezonu upozorňuje výraznými vizuály v sytě oranžovém odstínu se svými černobílými fotografiemi. Pro kampaň natočila s režisérkou Alicí Nellis i svůj historicky první, lehce provokativní reklamní spot do televize. Kampaň doplňuje reklama v metru, na tramvajích a na billboardech. Orchestr plánuje založit mecenášský klub a orchestrální akademii pro studenty hudby, od nové sezony bude vydávat i nový "label" se záznamy svých koncertů.

ČF do kampaně investovala podle ředitele Davida Marečka 3,5 milionu korun, což je zhruba 35 procent jejího marketingového rozpočtu na celý rok. Hospodaří se zhruba 200 miliony korun, v současné době čeká na navýšení mzdových limitů a osmdesátimilionového státního příspěvku o více než 40 milionů korun. Zvýšení platů je součástí reformy, kterou tuto středu schválil zřizovatel, ministerstvo kultury.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!