Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Živý přenos Coldplay zrežíruje Anton Corbijn

Kultura

  12:35
NEW YORK - Britská rocková skupina Coldplay vystoupí 26. října v rámci v populárního hudebního pořadu American Express Unstaged. Akce bude přenášena na YouTube.

Chris Martin na festivalu v Rio de Janeiru, který se konal začátkem října. foto: ČTK/AP

Koncert se bude živě vysílat z jedné nejslavnějších španělských arén Plaza de Toros de Las Ventas v Madridu. Koncert se uskuteční dva dny poté, co skupině vyjde páté studiové album Mylo Xyloto.

Akce American Express Unstaged spojuje populární hudební umělce s renomovanými filmovými režiséry. V jejím rámci už vystoupily kapely jako Arcade Fire, John Legend and The Roots, Sugarland, Duran Duran nebo My Morning Jacket.

Ohromující zážitek v přímém přenosu

Koncert skupiny Coldplay bude režírovat přední filmový režisér a slavný fotograf Anton Corbijn, autor snímků Američan a Control. Corbijn slibuje, že nabídne ohromující vizuální zážitek jak v přímém přenosu, tak v online záznamech. Je znám svým mistrným využíváním černobílého obrazu, který použil už při práci s Joy Division, Depeche Mode nebo R.E.M. Režíroval také několik videí Coldplay. 

Britská kapela se nyní na Unstaged připravuje v Jihoafrické republice, kde vyprodala stadiony v Kapském městě a Johannesburgu. Ale světoznámá aréna Las Ventas je jedinečné místo. "I když se díváte jen okem kamery, je to úžasné," řekl Corbijn. Bude to první mezinárodní akce American Express Unstaged, která bude přenášena prostřednictvím služby VEVO na YouTube.

I když nadávají, zní to melodicky

Zpěvák skupiny Chris Martin vítá koncert ve španělské aréně jako rozptýlení. "Když hrajeme v zemích, kde se nemluví anglicky, je pro nás těžší porozumět nepříznivým reakcím," řekl Martin. "Týden, kdy vychází naše album, je dost napjatý. Proto když hrajete na místě, kde jsou posluchači velmi hluční a hodně vášniví, pak i když vám nadávají, zní vám to melodicky," dodal.

Horečka jménem Coldplay

Coldplay při pražském koncertu v roce 2008

Skupina Coldplay prodala ve světě více než 50 milionů desek a získala četná ocenění, včetně sedmi cen Grammy, šest ocenění Brit Awards a čtyři ceny MTV Video Music Awards. Poslední album kapely z roku 2008 Viva La Vida se dostalo do čela žebříčků hitparád v 36 zemích.

Na spolupráci s Corbijnem se Chris Martin těší. "Anton Corbijn je pro nás hrdina už dlouhou dobu a moc se těším, až se v jeho režii představíme světu."

Autor: