Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 22 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Orientace > Věda

Apríl: Operátoři se chystají zpoplatnit prozvánění

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Od všech tří českých operátorů prosakují informace, že se u nich schyluje k zásadní změně v cenících - za hovor bychom měli zaplatit i tehdy, pokud hovor nebude sestaven.

"Náklady na straně operátora vznikají i v případě, že hovor není sestaven," obhajuje rozhodnutí Martina Krmená, tisková mluvčí T-Mobile. "Že se telefonní hovor začíná tarifikovat až po jeho zahájení je jen zvyklost z doby, kdy mobilní telekomunikační sítě začínaly a jejich účinnost nebyla vždy stoprocentní, což dnes zdaleka neplatí," dodává.

Jinou taktiku pro obhájení tohoto nepopulárního kroku používá Martin Kuňkal z O2. "Podle našeho průzkumu bylo 83 % zákazníků někdy vyrušeno otravným prozváněním," říká a a mává před sebou papíry s barevnými grafy, "a všem těmto lidem chceme jen udělat jejich život s mobilním telefonem příjemnější. Zpoplatnění prozvánění by mohlo tento způsob bezdrátového obtěžování snížit až na čtvrtinu."

A jakou výmluvu si pro nás nachystal Miloslav Pičecký z Vodafonu? "Prozvánění už dávno není jen fenomén dětí a mládeže, stává se z něj nová forma komunikace, podobně jako instant messaging nebo sociální sítě. Zaznamenali jsme dokonce i případy zákazníků, kteří se pomocí prozvánění dorozumívali velice sofistikovaným způsobem: jedno prozvonění znamená tečku, dvě pak čárku. Takto se mohou prostřednictvím Morseovy abecedy snadno domlouvat s celým světem a to bez vynaložení jediné koruny," tluče rozhořčeně do stolu.

"Pro takové zákazníky ovšem připravujeme balíček k tarifům s názvem Prozvoň+, kde za 99 Kč (bez DPH) dostanou měsíčně 1 000 prozvonění zdarma, další se budou účtovat podle jejich tarifu," vysvětluje mluvčí.

A nebojí se operátoři zásahu antimonopolního úřadu? "Velmi pečlivě sledujeme přání našich zákazníků a snažíme se jim nabízet vždy ty nejlepší služby," říká s ďábelským leskem v očích Martina Krmená. "Z minulých zkušeností dobře víme, jak takové změny, jako bylo například rušení bezplatné SMS brány, vyvolávají vlnu demonstrativních odchodů od operátora, které pro něj představují zvýšené náklady, stejně tak jako pro zákazníky. Abychom jich obě strany, zvlášť nyní v době krize, ušetřili, rozhodli jsme postupovat společně." Podle neoficiálních informací je součástí tajné dohody také doložka, podle níž nikdo nenasadí cenu za prozvonění nižší než 10 haléřů.

...
...
...

Vážení čtenáři, pokud jste dočetli až sem, doufáme, že vás tento aprílový článek dobře pobavil. Žádná taková změna se ve skutečnosti nechystá a doufejme, že podobný článek si nikdy nepřečteme jako seriózní.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!