Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Bezdrátové handsfree do auta Prestigio

Věda

  9:35
Firma Prestigio má ve své nabídce příslušenství do automobilu, které kombinuje výhody malého bezdrátového headsetu při zachování komfortu pevné sady. Handsfree nese označení BHF-200 a stojí necelé 2 tisíce korun.

Prestigio bluetooth handsfree. foto: PrestigioReprofoto

Bezdrátové handsfree, jež se upevňuje za sluneční clonu, ocení každý, kdo si nerad vkládá špuntové sluchátko do ucha nebo nechce dávat mnoho peněz za pevnou sadu do vozu, která je často určena pouze pro jednu produktovou řadu vybrané značky. Toto řešení má ovšem i své stinné stránky, například to, že musíte handsfree neustále přenášet, pokud tedy máte strach o jeho případné zcizení. S přenositelností modelu BHF-200 ovšem příliš velké problémy mít nebudete, neboť jeho velikost zhruba odpovídá mobilnímu telefonu. Především díky šířce pouhých 13 mm a drátové sponě půjde handsfree pohodlně umístit na opasek, aniž by vytvářel bouli.

Vzhled
Z estetického pohledu se Prestigio BHF-200 jeví jako velmi vydařený kousek. Kombinace tmavé a stříbrné barvy působí velmi elegantně. Díky štíhlému designu a černému zevnějšku nádherně zapadne do interiéru vozu, aniž byste o něm po chvilce věděli. V horní lesklé části, která je oddělena zhruba tlustou stříbrnou linkou táhnoucí se po obvodu přístroje, se nachází čtveřice podsvětlených ikonek informující o stavu zařízení. Konkrétně se jedná o signalizace aktivního režimu, připojení k bluetooth přístroji, probíhající hovor a stav baterie, respektive kontrolka oznamující slabý akumulátor. Podsvětlení je velmi decentní a zároveň dobře viditelné, takže nedochází k oslňování při jízdě v noci.

 

Ovládání
Prestigio BHF-200 je vybaveno pouze třemi ovládacími prvky, z nichž dva jsou tlačítka regulace hlasitosti symetricky umístěná na bocích přístroje tak, aby byla co nejblíže k řidiči. Poslední multifunkční tlačítko bylo umístěno pod přední kryt, čímž bylo dosaženo rozsáhlé dotykové plochy pro jeho stisknutí, díky čemuž nemusí řidič za jízdy příliš šmátrat. Hned pod ním – v dolní části handfree – se rozkládá 2W reproduktor. Posledním aktivním prvkem je specifický konektor nabíjení, jenž byl vložen do boku přístroje a schován pod gumovou krytku.

Z hlediska funkčnosti handsfree nabídne prostřednictvím krátkého, dlouhého či dvojitého stisku hlasové vytáčení, odmítnutí hovoru, vytočení posledního čísla, odpojení od telefonu, ukončení hovoru či jeho přenos do sluchátka telefonu a naopak.

Telefonování
Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, a to ke kvalitě hovoru za jízdy. Zde si Prestigio BHF-200 zaslouží pochvalu, neboť vestavěný reproduktor má dostatečnou hlasitost a je z něho dobře rozumět i v hlučnějších vozech. Citlivostí oplývá rovněž mikrofon s funkcí digitálního rušení ozvěn a ruchů. Druhá strana kolikrát ani nepoznala, že telefonování probíhá v jedoucím vozidle.


Závěrem
Prestigio BHF-200 je povedené handsfree se všemi běžnými funkcemi a příznivou cenou. Během testování se neobjevil žádný vážnější prohřešek, který by odrazoval od koupě.


Cena: 1700 Kč

 

Autor:
Témata: design, Do kapsy