Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Česko se kvalitou připojení řadí na 19. místo ze 42 zemí

Věda

  6:00
Česká republika se umístila v pomyslném žebříčku, který srovnává kvalitu širokopásmového připojení (broadbandu), na 19. místě ze 42 zkoumaných zemí. Průzkum vypracovala Oxford Said Business School společně s univerzitou ve španělském Oviedu.

Ilustrační foto. foto: SamsungReprofoto

Kvalita broadbandu byla v jednotlivých zemích posuzována především podle rychlosti přenosu dat, zpoždění, poměru agregace a ztrátovosti paketů. Tyto parametry byly následně porovnávány při využívání webových aplikací - prohlížení, komunikace v  sociálních sítí, stahování hudby, sledování streamovaného videa, video konverzace, IP televize ve standardním rozlišení a práce s firemními kancelářskými aplikacemi.

Nejlepším širokopásmovým připojením v Evropě disponuje podle studie Švédsko a Nizozemí, což je důsledkem stále rostoucích investic do optických a kabelových sítí, udržování vysoce konkurenčního prostředí a podpory ze strany vládních úřadů. Z globálního pohledu se na absolutním vrcholu ocitlo Japonsko, které je jedinou zemí, kde je zajištěna kvalita připojení potřebná pro webové aplikace nové generace na příštích 3-5 let. Dostatečnou kvalitou připojení disponuje také Česká republika, jež zaujala v realizovaném průzkumu 19. příčku. Vcelku překvapivý je fakt, že předběhla takové země , jakými jsou například Velká Británie, Španělsko nebo Itálie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!