Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Cesty chřipky určuje počasí

Celý rok není po chřipce ani vidu, ani slechu, a přesto se každou zimu spolehlivě dostaví epidemie vyvolaná novými variantami virů. Nestane se, že by si někdy „vybrala volno“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jano

7. 5. 2008 1:07
jo je to pravda

hele kouknete tady! http://www.youtube.com/watch?v=vbn5GgIJ4jw a taky tohle si to muzete stahnout! axejet.wz.cz

0 0
možnosti

pavel

27. 4. 2008 6:29
detekce v praxi !!!

no zatím jsem se nesetkal s pracovištěm, kde by i při silné "chřipce" nějaký lékař nechal detekovat zda mám chřipku a jakou - a to jsem seděl na posteli a kácel se na stranu, bo jsem ztrácel rovnováhu, 2 dny neotevřel pro svědění a slzení oči, ale felčara to NAZAJÍMALO a to jsem byl ve FN HK !!! Jo civilové nejsou VIP !!! ;-O;-O!!(Y);-€ 

0 0
možnosti

No toto.

25. 4. 2008 23:53
Clanek mluvi chripce - neplette si to s nachlazenim !

Je asi 200 viru nachlazeni. Nektere se siri dotykem, treba potresenim ruky,  Na zarizeni jako klikach,nebo propisovacce mohou zit nekolik hodin (rhinovirus). Jine virusy nachlazeni se siri kapenkovou infekci (coronavirus).  Vetsina toho zimniho smrkani jsou nachlazeniny. Deti maji 6 - 8 nachlazenin za rok.

Rozdil v priznacich mezi nachlazenim a chripkou ?

Nachlazeni zacina kychanim a chrapotem - ale porad mate dost energie si stezovat.

Pri chripce dostanete naraz horecku, bolest hlavy, bolesti v  celem tele a silny kasel - a citite se tak mizerne ze i nemluvite !

0 0
možnosti

Jana

25. 4. 2008 8:09
to jsou kecy

nedávnno psali, že se tyto viry lépe šíří v suchém vzduchu, takže by v nemocnicích měli vlhčit => to ale zase kvete legionela a spol :-D

no něco tady smrdíRv!!:-P

0 0
možnosti

Daniela

23. 4. 2008 22:52
1!

"V mírném klimatickém pásmu propukají epidemie chřipky z nepříliš jasných důvodů v zimních měsících, jak na severní, tak na jižní polokouli"

Pokud by se čirou náhodou zjistilo, že epidemie propukají nikoli za mrazu, ale s jarními oblevami a podzimním vlhkým počasím, byl by vliv počasí jistě ihned jasnější. Jen tak orientačně, kdyby rozhodili anketu mezi starší praktické lékaře, měli by lepší stopu nepříliš jasných důvodů, než ze statistiky pojišťovny.

0 0
možnosti

Jana

25. 4. 2008 8:10
Re: 1!

jasně, jsou to blábolyRv!!

0 0
možnosti