Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Myši, kterým vědci aplikovali lidské buňky, jsou chytřejší

Záhadu lidského intelektu poodhalil experiment, v němž vědci vybavili mozek myší lidskými buňkami. Pokus ukázal, že neurony nemusely sehrát v evolučním vzestupu člověka rozhodující roli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jo?

to jistě nebudou buňky některého z politiků, protože by okamžitě ty myši zhlouply.

0/0
25.4.2013 16:50

Není mi známo, že by se lidoopi od nás příliš lišili

Někteří výjimeční lidoopi dosahují stejného IQ jako průměrný člověk. Nevidím důvod, proč si někdo jen na okamžik může myslet, že lidoop v zásadě nemá tytéž vlastnosti jako člověk. Řekněme jen trochu méně rozvinuté.

0/0
25.4.2013 16:11

Š. Apolen

Re: Není mi známo, že by se lidoopi od nás příliš lišili

Lidoopům se bohužel nevyvinuly hlasivky,takže nevíme co všechno si myslí.Že zvířata myslí už dokázaly mnohé výsledky výzkumů.

0/0
25.4.2013 16:18

Re: Není mi známo, že by se lidoopi od nás příliš lišili

Některým lidem se také nevyvinuly hlasivky. Znakovou řeč ale lidoopi zvládli bravurně. Stejně jako lidé. http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=131&t=1924 Kromě toho jsou  papoušci, kteří mohou mluvit a bylo zjištěno, že pouze neopakují, ale že mají schopnosti tvořit nová slovní spojení i schopnost abstrakce. Velmi dobře na tom jsou i delfíni.

0/0
25.4.2013 18:45

teologové či spíše církve se obávají o duši

kterou má vkládat do embrya Bůh a nikoliv člověk. Získá-li lidoop umělou cestou lidské vědomí a schopnosti, pak nesmrtelná duše neexistuje, mozek je mozkem těla. Celá duchařina s posmrtným životem a spasitelstvím, ba i s jinými dimenzemi, by se církvím rozpadla a zůstal by jim jen Bůh. A s ním samotným by se již podnikat sotva dalo tak, jako dosud. Ledaže by teologové vyhlásili nové dogma, že i Bůh má mít duši. Na tu by již vědci svými experimenty sotva dosáhli.

0/0
18.4.2013 14:43

Š. Apolen

Re: teologové či spíše církve se obávají o duši

Teologové museli vymyslet nějaký "hrnec zlata na konci duhy", aby nalákali lidi k náboženství.Jinak by dál usmiřovali duchy,aby jim neškodili.Že to usmiřování vždy nefungovalo,na to se vymyslela nějaká další příčina.

0/0
25.4.2013 16:25

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...