Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Dubnová aktualizace Office 2007 bude obsahovat podporu PDF a ODF

Věda

  9:07
Společnost Microsoft na svém blogu věnovanému aktualizační službě Windows Server Update Service oznámila, že tento měsíc uvolní v pořadí druhý opravný balíček pro kancelářský balík Office 2007.

Ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

O novém Service Packu 2 se ví již několik měsíců, přesnější datum zveřejnění však bylo oznámeno teprve nyní. Nejpozději se tak má stát do konce dubna. Pro uživatele Office 2007 bude aktualizace k dispozici přes službu Windows Update.

Asi největším vylepšením SP2 bude podpora PDF a ODF, respektive možnost ukládání do těchto souborů. S  PDF se každý z vás jistě už setkal – jedná se o standardní formát určený k ukládání dokumentů, který není závislý na počítačové platformě a všude se zobrazuje stejně. Bývají v něm ukládány elektronické návody, knihy, prezentace, faktury, apod. ODF (OpenDocument) je rovněž standardizován a nejčastěji na něj narazíme ve volně šiřitelném kancelářském balíku OpenOffice.org.

Kromě přidání nových formátů k ukládání souborů bude vylepšen výkon aplikace Outlook, opraveny chyby grafů či možnost opravný balíček odinstalovat běžným způsobem.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...