Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Google Earth zvládá i mapy hvězdné oblohy

Věda

  6:00
Populární program pro prohlížení snímků zemského povrchu od Google se dočkal nové verze. V ní můžete zkoumat nejenom nejrůznější zákoutí naší planety, ale i vesmíru.

Google Earth zobrazuje mapy celého světa a nyní i vesmíru foto: Ondřej Pohl

Aplikaci najdete ke stažení na domovských stránkách Google Earth. Po jednoduché instalaci si s ní můžete prohlížet mapy celého světa a to jak klasické kartografické podklady, tak i velmi detailní letecké snímky. K tomuto jádru se postupně přidávaly další a další funkce: např. trojrozměrné zobrazování významných budov, odkazy na Wikipedii pojednávající o různých místopisných zajímavostech atd.
Google Earth
Nyní k nepřeberné nabídce mapových podkladů přibývají další, tentokráte hvězd, souhvězdí, galaxií a blízkých planet. Velkou roli zde hrají snímky pořízené Hubbleovým teleskopem.
Google Earth

Snímky samotné provází ohromná spousta doplňujících astronomických informací, které však na rozdíl od ovládacích prvků nebyly přeloženy z angličtiny do češtiny.
Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...