Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hra ovládaná tiskárnou? Holá realita

Věda

  11:15
Obvykle se k ovládání počítačových her používá klávesnice nebo myš, profesionálové mohou sáhnout po nějakém specializovaném rozhraní. Co však další zařízení připojená k počítači, například tiskárna nebo webkamera? Ano, přesně takovéto periferie slouží k ovládání této experimentální záležitosti.

I když to nevypadá jako počítačová hra, pravý opak je realitou. foto: RatloopReprofoto

Hra Mightier vyhrála cenu za inovativní přístup na respektovaném Independent Games Festivalu a jakmile ji uvidíte fungovat v praxi, nejlépe na svém počítači, pak budete určitě souhlasit s tím, že je to ocenění nadmíru zasloužené.

Naplno však revolučnost hry oceníte až v případě, jestliže máte k počítači připojenou tiskárnu a webovou kameru. Ptáte se proč? Protože jejich prostřednictvím budete hru ovládat. Můžete tak činit i pouze pomocí myši, to ale zásadním způsobem ztrácí své kouzlo.

Mightier

Vašim úkolem je totiž vytvořit takovou dráhu pro hlavní postavu, aby s její pomocí sesbíral všechny balónky v úrovni a našel východ. Asi už tušíte, že tvorba plošinek nebude probíhat ve virtuálním světě, ale v tom skutečném: vytisknete si plánek úrovně, tužkou do něj doplníte plošinky a výsledek pomocí webkamery přenesete zpátky do počítače. Pak už jen zbývá sledovat, jak jste při svém návrhu byli přesní a případně se o bezchybnou konstrukci pokusit znovu.

Mightier

Má tento způsob ovládání budoucnost? Nejspíše ne, ale jako zajímavý experiment odkrývá dosud nepoznané oblasti virtuální zábavy.

Domovská stránka

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!