Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hrajeme: Flip Flap

Věda

  13:13
Největším nepřítelem v této zajímavé hříčce bude obyčejná zemská gravitace, která vám zabraňuje převézt bedny z jedné strany na druhou. Je to zábavnější, než by se mohlo zdát.

Flip Flap. foto: FiolaSoftReprofoto

Vždy mě potěší, když od českých tvůrců vzejde hra, která je na freewarové scéně souměřitelná se zahraničními tituly. Za úspěchem této hry stojí hlavně zajímavá implementace fyzikálního modelu.

Flip Flap

Představte si následující situaci: jako převozník jste poměřeni transportovat náklad beden z jednoho konce přístaviště na druhý. Situaci však komplikuje mnoho faktorů. První z nich je samotné plavidlo, které je velmi vratké, naklání se, což způsobuje nežádoucí vypadávání beden do vody. Situaci neulehčuje ani samotný náklad, který se smýká, klouže po sobě a při kontaktu dvou barevných stejně beden vybuchuje.

Flip Flap

Celková doba hraní jedenácti misí není nijak závratně dlouhá a jediné, co vás může přimět k opakování, je snaha zlepšit své výsledky. Přesto však díky zajímavému nápadu a jeho implementaci patří Flip Flap k zajímavým kouskům.

Domovská stránka 

Autor:
Témata: Zábava