Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

HTC představilo 2 nové komunikátory

Věda

  6:00
Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně oznámila společnost HTC dva nové komunikátory Touch Diamond2 a Touch Pro2. Přístroje zaujmou skvělou výbavou a rozměrnými displeji.

HTC Touch Pro2. foto: HTCReprofoto

Obě novinky HTC pracují pod operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional a využívají poslední uživatelské rozhraní HTC TouchFLO 3D. TouchFLO 3D bylo hlouběji včleněno do upravené verze operačního systému, což znamená větší soudržnost díky aplikacím a menu Windows Mobile. Další softwarovou inovací je funkce HTC Push Internet, která pomáhá při pomalém stahování a zobrazení webových stránek na mobilním telefonu. Uživatelé mohou předvolit oblíbené webové stránky a získat k nim okamžitý přístup, když potřebují.


Hlavní odlišnost obou přístrojů spočívá v přítomnosti hardwarové klávesnice u modelu Touch Pro2, který se rovněž může pochlubit větší obrazovkou s úhlopříčkou 3,6“. Diamond2 používá 3,2“ displej, rozlišení má ovšem u totožné – 480 x 800 bodů. Identické jsou až na pár detailů i technické parametry. Dvojice nových komunikátorů spoléhá na čipovou sadu Qualcoom MSM 7200A s 528MHz procesorem a 288MB operační pamětí. Paměť ROM má hodnotu 512 MB a lze ji rozšířit paměťovými kartami microSDHC. Telefony pracují v sítích GSM/3G a zahrnují všechny dostupné typy datové připojitelnosti. Nechybí ani Bluetooth 2.0 s EDR či WiFi. Pro určení polohy a navigaci se zde objevuje GPS přijímač.  Za zmínku rovněž stojí pohybový a světelný senzor. O zábavu se stará FM rádio a integrovaný fotoaparát, který má v případě modelu Diamond2 rozlišení 5MPx, budoucí uživatelé Touch Pro2 se však budou muset spokojit pouze s 3MPx snímačem. U obou fotoaparátů je k dispozici funkce autofokus.

Z hlediska fyzických proporcí je na tom vzhledem k absenci QWERTY klávesnice lépe Diamond2, jehož rozměry činí 108 x 53 x 14 mm při váze 118 gramů. Oproti předchůdci slibuje výrobce až o 50 % delší životnost 1100 mAh baterie. HTC Touch Pro2 měří 116 x 59 x 17 mm, hmotnost činí 175 gramů. Akumulátor zde disponuje kapacitou 1500 mAh.

HTC Touch Diamond2 bude dostupný zákazníkům na hlavních evropských a asijských trzích na začátku Q2 2009 a postupně bude k dostání i v dalších zemích. Touch Pro2 se objeví na klíčových trzích začátkem léta. Ceny zatím výrobce nezveřejnil.

 

Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...