Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Internet Explorer 8 je ve finální verzi

Věda

  7:45
Microsoft uvedl na český trh finální verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 8, která oproti sedmičce přináší celou řadu nových funkcí, ale především lepší zabezpečení.

Internet Explorer. foto: MicrosoftReprofoto

Internet Explorer 8 je k dispozici na stránkách společnosti Microsoft, a to celkem ve 25 jazykových verzích včetně češtiny. Podporovány jsou operační systémy Windows XP, Vista a Server. Uživatelům, kteří na svém počítači mají doposud nainstalovanou verzi Internet Explorer 8 Beta či Release Candidate (RC), bude ode dneška tato verze automaticky aktualizována prostřednictvím služby Windows Update či Automatic Update.

Součástí nové verze prohlížeče je například zabudovaná ochrana proti phishingovým útokům a potenciálně škodlivým aplikacím. Nechybí ani ochrana proti skriptování mezi weby (cross-site scripting), která rovněž přispívá k větší bezpečnosti. Možnost procházení webu se službou inPrivate pak uživatelům umožňuje používat internet bez toho, aby na počítači zanechali nechtěné stopy své činnosti.

Pro zajištění kompatibility s předchozími verzemi prohlížeče je Internet Explorer 8 také vybaven tlačítkem pro spuštění režimu kompatibility pro ty uživatele, kteří na starších webových stránkách narazí na případný problém s jejich zobrazením.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...