Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Masivní výpadek internetu v Egyptě a Indii

Blízký východ

  6:40
Velká část Egypta, Blízkého východu a Indie se potýká s nefunkčností celosvětové sítě. Kvůli dvěma přerušeným podmořským kabelům se mnoho domácností a hlavně firem ocitá ve velkých problémech.

Výpadek internetu nejvíce pocítila korporátní sféra. foto: SiemensReprofoto

Největší dopad má výpadek na Egypt, kde je mimo provoz až 70 % vysokorychlostních linek. Problémů nezůstala ušetřená ani Saudská Arábie, Kuvajt, Bahrajn nebo Spojené arabské emiráty. Problémům se nevyhnula ani Indie, kde je však postižení menší díky možnosti využít tichomořské připojení. Naopak Izrael nebo Irák žádné problémy nehlásí.

Důvodem výpadku je dvojí porušení podvodního kabelu u egyptských břehů, za které je nejspíš zodpovědné extrémně nepříznivé počasí. Zatím není jisté, kdy se poruchu podaří lokalizovat a opravit, ale odhaduje se, že to bude minimálně týden.

Státní instituce jsou pro podobné případy vybaveny záložním satelitním připojení. Výpadek tak nejvíce poznamenal indický informační průmysl, který je z velké míry závislý na komunikaci s Evropou a USA.

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...