Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Navigace od Asusu míří na náš trh

Věda

  6:00
Český trh jednoúčelových autonavigátorů obohatí v blízké budoucnosti novinka od Asusu s názvem R600. Slibuje mnoho pokročilých funkcí, zůstává však i spousta neznámých.

Autonavigátor Asus R600 nabídne pokročilé funkce z vyšší třídy. foto: AsusReprofoto

Asus není ve výrobě hardware žádný nováček, na poli navigací se však jedná o jeho premiéru. Podle prvních zpráv by však mohla být více než zdařilá. Představený model totiž spadá to nejvyšší třídy, čemuž odpovídají i nabízené funkce.

Mezi hlavní znaky patří displej o úhlopříčce 4,3 palce a rozlišení 480 x 272 pixelů. To má za následek i poněkud větší rozměry (142 x 83 x 18 mm) a také hmotnost 260 g. Odměnou za jejich snášení pak bude spousta pokročilých funkcí. Mluví se o světelném čidle, které automaticky reguluje jas anebo přepíná denní a noční režim v závislosti na intenzitě okolního světla. K dispozici bude i dynamická navigace pomocí technologie RDS-TMC, přijímač však bude nutné dokoupit zvlášť. Za velké plus je nutné považovat i výdrž na baterie, která se má pohybovat okolo šesti hodin. Pokud se k ní podaří v praxi přiblížit, bude to výrazně více, než kolik nabízejí současné navigace.

Asus R600

Dobré papírové předpoklady ovšem mohou přebít případné chyby vnitřního prostředí anebo nedostatky v mapových podkladech. Nebylo totiž zveřejněno, pro jakého poskytovatele se Asus rozhodl. Rovněž cena, jež zůstává neznámou, bude mít vliv na případný úspěch u zákazníků.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!