Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Nokia vstupuje na počítačový trh, představila svůj první netbook

Věda

  16:43
Největší výrobce mobilních telefonů Nokia uvádí svůj první počítač, který nese označení Booklet 3G. Jak už název napovídá, toto zařízení bude vybaveno modulem pro rychlé mobilní připojení k internetu.

Nokia Booklet 3G. foto: NokiaReprofoto

O tom, že se Nokia chystá vstoupit na počítačový trh, se spekuluje již řadu měsíců. Teprve nyní finský výrobce vydal tiskovou zprávu, v níž představuje své nové zařízení spadající do kategorie miniaturních přenosných počítačů, tzv. netbooků.Nokia Booklet 3G disponuje hliníkovým tělem, jehož hmotnost činí 1,25 kg. Zařízení je vybaveno 10" obrazovkou s rozlišením 1280 x 720 bodů, čímž je zajištěna možnost sledovat video v HD kvalitě. Přístroj obsahuje v základní výbavě široké možnosti konektivity – od již zmíněného 3G modemu je k dispozici WiFi, Bluetooth, HDMI konektor, trojice USB portů a čtečka paměťových karet SD. Dokonce nechybí ani integrovaný GPS čip, takže netbook spolu s mapami může zároveň sloužit coby navigace. Na jedno nabití vydrží být Booklet v provozu až 12 hodin.
Podrobnější technické informace a datum uvedení na trh výrobce zveřejní na konferenci Nokia World, který se koná 2. září 2009.

Autor: