Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nová služba T-Mobile Sponzor – volat lze i bez kreditu

Věda

  6:00
Od 21. dubna 2008 lze u T-Mobile volat na účet volaného díky nové službě Sponzor. Ta funguje tak, že si zákazník operátora nastaví až 5 vybraných Twist čísel, jejichž příchozí hovory bude hradit podle svého tarifu.

Ilustrační foto. foto: Sony EricssonReprofoto

Službu mohou využívat všichni tarifní zákazníci i předplacenkáři. Sponzor disponující Twist kartou si však musí dát pozor na to, aby měl dostatečně vysoký kredit, jinak se spojení neuskuteční. O tom bude volající případně informován. Také pokud jsou tarifnímu sponzorovi zablokovány odchozí hovory, sponzorovaný má smůlu – hovor se sice uskuteční, ale bude mu stržen z účtu.

Zákazník se službou Sponzor si může zvolit, zdali bude sponzorovat vždy – příchozí hovor jde na účet volaného, když mu vybrané číslo volá, nebo jen v případě, kdy vybrané číslo nebude mít dostatek kreditu (kredit volajícího bude roven nebo nižší než 10 Kč). Za sponzorované telefonáty se sponzorovi načítají body do T-Mobile Bonus programu. Na druhou stranu se Twist zákazník může nechat podporovat až 5 různými sponzory.

Svět techniky komentuje: Novou službu T-Mobilu ocení především rodiče, jejichž ratolesti se často vymlouvají, že kvůli nedostatku kreditu nemohly zavolat. Za velkou výhodu lze považovat úhradu hovorů podle tarifu sponzora, u něhož bývají sazby za volání většinou levnější.

Autor: