Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Nová verze Kaspersky Mobile Security 7.0

Věda

  6:00
Mobilní telefony s operačním systémem mohou být podobně jako počítače ohrožovány škodlivými programy. V současné době sice nejde o nic dramatického, přesto je ale dobré být na vše připraven.

Ilustrační foto. foto: NokiaReprofoto

Před pár dny byla vydána nová verze mobilní aplikace  Kaspersky Mobile Security 7.0, jejímž úkolem je chránit mobilní zařízení před všemi typy mobilních hrozeb, jakými jsou například síťové útoky, malwarem či SMS spamem. Kaspersky Mobile Security 7.0 skenuje příchozí soubory a síťová spojení v reálném čase, chrání mobil před objekty, které přicházejí přes infraport, bluetooth, MMS zprávy nebo z internetového prohlížeče. Program dále zachycuje a skenuje soubory otevřené na mobilním zařízení a programy instalované z rozhraní zařízení. Kaspersky Mobile Security 7.0 také blokuje zprávy z nevyžádaných nebo neúplných čísel a rovněž SMS zprávy obsahující slova nebo spojení, jež jsou uživatelem zařazena na black list.

Kromě toho také program nově nabízí funkci úplného zablokování při ztrátě přístroje a možnost smazat data na dálku. Navíc v případě krádeže funkce SIM-Watch zabraňuje zloději v přístupu k datům v telefonu bez originální SIM karty. Jakmile je originální SIM karta nahrazena, přijde vlastníkovi telefonu upozornění na nové telefonní číslo. Kaspersky Mobile Security 7.0 pracuje pod mobilními telefony s operačním systémem Windows Mobile 5.0, 6.0 a Symbian S60 3rd Edition. K dispozici je 30ti denní trial verze, kterou si můžete stáhnout zde.

Autor: