Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nové netbooky Lenovo vstupují na český trh

Věda

  14:40
Lenovo uvádí na český trh dvojici nových miniaturních přenosných počítačů IdeaPad S10-2 a S12. Oba netbooky budou v obchodech dostupné začátkem srpna.

Lenovo IdeaPad S10-2. foto: LenovoReprofoto

Společnost Lenovo se v tuzemsku do této doby zaměřovala především na podnikatele a firmy s portfoliem notebooků business řady ThinkPad, nyní však chce cenově dostupnými přístroji IdeaPad oslovit také běžné domácí spotřebitele.

IdeaPad S12
Dvanáctipalcový netbook IdeaPad S12, jehož obrazovka s LED podsvícením disponuje klasickým rozlišením WXGA, používá procesor Intel Atom taktovaný na frekvenci 1,6 GHz. Coby úložný prostor byl zvolen pevných disk o kapacitě 160 GB, operační paměť má hodnotu 1 GB. V základní výbavě se dále nachází trojice USB portů, bluetooth, Wi-fi, čtečka paměťových karet nebo 1,3MPx webkamera. Se základní tříčlánkovou baterií vydrží netbook na jedno nabití 3 hodiny, se šestičlánkovou dvojnásobek.

Lenovo Ideapad S12 obsahuje funkci Lenovo Quick Start, s níž lze zkontrolovat e-maily, posílat zprávy, prohlížet webové stránky či hovořit přes Skype bez čekání na plné naběhnutí operačního systému. Díky technologii Dolby Headphone si uživatelé mohou užívat prostorový zvuk v libovolných sluchátkách. Touchpad je vybaven technologií multi-touch, která usnadňuje pohyb v dokumentech. Zvýšená pozornost je věnována ochraně dat. Se systémem OneKey Rescue System mohou uživatelé několika jednoduchými kroky obnovit svá data v případě jejich poškození. Funkce VeriFace umožňuje přihlášení prostřednictvím obličeje. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 11 174 Kč včetně DPH.

IdeaPad S10-2
U nástupce modelu S10e byl kladem důraz na mobilitu, aniž by byla snížena jeho použitelnost. Desetipalcový netbook s hmotností 1,1 kg a tloušťkou 2,54 cm totiž dostal větší klávesnici, jejíž velikost dosahuje téměř 90 procent standardní notebookové klávesnice. Zvýšení rozměrů se dočkal rovněž touchpad. Kromě klávesnice byl pozměněn design víka displeje, který obsahuje výrazný kroužkovitý vzor. Hardwarové parametry jsou vyjma displeje stejné jako u modelu S12. Výrobcem doporučená cena činí 9 508 Kč.


Autor: