Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

První prodávaný 12MPx fotomobil bude od Samsungu

Věda

  11:23
Souboj o první mobilní telefon s 12MPx fotoaparátem, který se objeví na trhu, vyhraje zřejmě Samsung Pixon12. Podle korejského výrobce bude tento přístroj v Evropě k dostání již od konce června.

Samsung Pixon12. foto: SamsungReprofoto

Honba výrobců mobilů za megapixely nebere konce. Po telefonu Sony Ericssonu Satio s integrovaným 12MPx fotoaparátem byl oficiálně představen další fotomobil o témže rozlišení snímače – Samsung Pixon12 známý rovněž pod označením M8900. Ten se však na rozdíl od svého konkurenta dostane na trh již v tomto měsíci.

Samsung Pixon12

Fotoaparát nového Samsungu je vybaven funkcí Touch Auto-Focus (AF) tracking, pomocí níž uživatelé dotykem prstu na displeji zvolí objekt, na který chtějí zaostřit, a poté funkce AF daný objekt automaticky sleduje. Další funkce Smart Auto automaticky mění režimy snímání fotoaparátu na základě zaměřeného objektu, pozadí a světelných podmínek. Při fotografování ve tmě asistuje xenonový blesk. Video lze zaznamenávat v rozlišení 720 x 480 bodů a rychlostí 30 snímků za vteřinu.

Samsung Pixon12

Na modelu Pixon12 kromě fotoaparátu dále upoutá rozměrný displej s úhlopříčkou 3,1“ a rozlišením 480 x 800 bodů. Dotyková obrazovka je vyrobena technologií AMOLED, která se vyznačuje vysokým kontrastním poměrem (v tomto případě 10 000:1) a větší úsporou energie oproti klasickým TFT panelům.

Samsung Pixon 12 pracuje v sítích GSM/UMTS a podporuje rychlé datové přenosy HSDPA a WiFi. V základní výbavě uživatel najde GPS modul, FM rádio s RDS či slot na paměťové karty microSDHC, které mohou mít kapacitu až 16 GB. Cena přístroje nebyla dosud stanovena.

Autor: