Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sony Ericsson: I mobil může být ekologický

Věda

  9:40
Stejně jako i v jiných odvětvích, zejména pak v automobilovém průmyslu, i mezi výrobci mobilů se začínají rozmáhat snahy o výrobu ekologických zařízení. A jak konkrétně to vypadá v podání Sony Ericssonu?

Sony Ericsson C901. foto: Sony EricssonReprofoto

Zatímco dříve si podniky dávaly závazky, na kolik procent budou plnit plán práce, nyní se každý zavazuje, o kolik dokáže snížit emise oxidu uhličitého. Sony Ericsson má v plánu toto číslo snížit o pětinu do roku 2015, čehož se bude snažit dosáhnout úsporami ve výrobě, dopravě i následném používání výrobků.

Dopomoci by mu v tom měly i nové modely s označením GreenHeart. Jako první přichází na scénu model s označením C901. A jak přesně se odlišuje od běžných telefonů? Jak jeho obal, tak samotné šasi přístroje je vyrobeno alespoň z poloviny z recyklovatelných materiálů. Všechny barviva jsou založena na vodní bázi. Krabice už neobsahuje papírový manuál, dostanete pouze jeho elektronickou verzi. Samotné balení je tak menší, čímž se ušetří při přepravě.

Sony Ericsson C901

Samotný telefon pak obsahuje čidlo intenzity okolního světla, která reguluje jas displeje a pomáhá tak šetřit energii. I nabíječka byla vylepšena, aby dosahovala vyšší efektivity. Drobné změny se nevyhnuly ani aplikacím v telefonu – jedna z nich vám například ukáže, kolik emisí ušetříte, podniknete-li cestu pěšky namísto v automobilu.

Po ostatních stránkách je Sony Ericsson C901 GreenHeart dobře vybavený mobil s pětimegapixelovým fotoaparátem s xenonovým bleskem, hudební přehrávačem, FM rádiem s RDS, QVGA displejem, UMTS a HSUPA.

Na trhu se tento ekologický mobil objeví na podzim. Cena ještě nebyla upřesněna.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....