Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Verbatim uvádí nové vysokokapacitní disky

Věda

  6:00
Společnost Verbatim na letošním veletrhu CeBIT představí novou řadou úložných médií. K dispozici budou nové SSD disky nebo vysokokapacitní externí HDD a flash paměti.

Verbatim QuadHDD 1TB. foto: VerbatimReprofoto

Majitelé notebooků, kteří často cestují a potýkají se s nedostatkem úložného prostoru, jistě uvítají trojici SSD disků, jež se vkládají do ExpressCard slotu. Ty bude firma nabízet ve třech variantách o kapacitě 16, 32 a 64 GB. Nové paměti využívající rozhraní PCI se oproti klasickým USB klíčům vyznačují až desetkrát vyšší rychlost čtení (800x nebo 120 MB/s) a šestinásobně vyšší rychlost zápisu (300x nebo 45 MB/s).Mezi další novinky patří 3,5“ pevný disk Verbatim Quad Interface s 1 TB úložného prostoru a podporou tří fyzické rozhraní pro připojení k PC či Mac - USB 2.0, FireWire (400/800) a eSATA-II. Chybět nebudou aniběžný 3,5“ pevný disk GigaBit NAS s kapacitou 1TB a inovovaná verze multimediálního HDD přehrávače MediaStation Pro, který nově pojme 640GB či 750GB dat. Představeny budou rovněž 2,5“ disky pro přenosné počítače.


Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...