Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Víkendová hra zdarma: Truck Racing

Věda

  6:00
Řady automobilových simulátorů, které jsou součástí marketingu některého z výrobců, se staly už poměrně běžnou záležitostí. Přidal se k nim i Renault, ten však nepropaguje osobní vozy, ale rovnou závodní tahače.

Truck Racing foto: RenaultReprofoto

Herní prostředí tohoto titulu se velice podobá ostatním podobným hrám. Nejdříve si vyberete svůj tahač, prostudujete jeho parametry, ale moc se tím zdržovat nemusíte, protože na chování vozidla nemají moc velký vliv. Na nějakou realističnost se zde ostatně nehraje ani v jiných akceptech: nemá smysl se nějak úzkostlivě snažit držet na cestě, protože tráva a štěrk vás nijak výrazně nezpomalí. Stejně tak poškození vozidla je zde sice zahrnuto, ale ke skutečnosti má hodně daleko.

Na druhou stranu je potřeba pochválit propracovanou grafiku. Trojrozměrný engine nějak výrazně netrpí ani na slabších strojích, vše se hýbe pěkně plynule, a to i přes neobvyklé množství detailů.

Co však poněkud kazí zážitek ze hraní je přílišná jednoduchost. Už zkraje budete potřebovat nastavit nejvyšší obtížnost a i v té se budete po chvíli prohánět po závodním okruhu osamoceni s pelotonem někde daleko za vámi.

Truck Racing

Celkově lze shrnout, že Truck Racing nijak nevybočuje z řady ostatní podobných marketingových her. Znamená to, že mezi freewarovými tituly tvoří jasný nadprůměr a byla by ho rozhodně chyba jej minout, pokud máte tento druh her v oblibě.

Domovská stránka

Autor:
Témata: Renault, Renault, Zábava