Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vodafone spouští nový systém mobilních plateb

Věda

  6:00
Vodafone včera spustil ostrý provoz nového platebního systému, který mohou využít všichni jeho zákazníci. Systém umožňuje pomocí mobilu platit za služby třetích stran.

Ilustrační foto. foto: VodafoneReprofoto

M-peněženka na podobném principu jako Premium SMS, na rozdíl od něj však převod probíhá přes internetové rozhraní, takže je nutné vlastnit telefon podporující datové přenosy. Uskutečněné platby jsou paušálním zákazníkům fakturovány při měsíčním vyúčtování, předplacenkářům se strhávají z kreditu. Služba se neomezuje pouze na mobilní internet, hradit poplatky za nakoupené produkty lze i prostřednictvím běžného internetu.

Veškeré provedené transakce si mohou klienti červeného operátora prohlédnout v Internetové samoobsluze. Po přihlášení do zákaznického účtu lze také měnit měsíční platební limit, který je standardně nastaven na tisíc korun.

Prvním obchodním partnerem, za jehož služby lze M-peněženkou zaplatit, se stal internetový obchod s digitální hudbou i-legálně.cz.  Díky vzájemné spolupráci Vodefone a portálu budou moci zákazníci M-peněženky nakupovat a stahovat hudební soubory do mobilu, aniž by platili za přenesená data či brouzdání katalogem. Stažená muzika bude za jeden poplatek dostupná i v uživatelském účtu i-legálně.cz.

Do budoucna Vodafone chystá spolupráci s dalšími partnery z různých oblastí.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!