Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vodafone spouští nový systém mobilních plateb

Věda

  6:00
Vodafone včera spustil ostrý provoz nového platebního systému, který mohou využít všichni jeho zákazníci. Systém umožňuje pomocí mobilu platit za služby třetích stran.

Ilustrační foto. foto: VodafoneReprofoto

M-peněženka na podobném principu jako Premium SMS, na rozdíl od něj však převod probíhá přes internetové rozhraní, takže je nutné vlastnit telefon podporující datové přenosy. Uskutečněné platby jsou paušálním zákazníkům fakturovány při měsíčním vyúčtování, předplacenkářům se strhávají z kreditu. Služba se neomezuje pouze na mobilní internet, hradit poplatky za nakoupené produkty lze i prostřednictvím běžného internetu.

Veškeré provedené transakce si mohou klienti červeného operátora prohlédnout v Internetové samoobsluze. Po přihlášení do zákaznického účtu lze také měnit měsíční platební limit, který je standardně nastaven na tisíc korun.

Prvním obchodním partnerem, za jehož služby lze M-peněženkou zaplatit, se stal internetový obchod s digitální hudbou i-legálně.cz.  Díky vzájemné spolupráci Vodefone a portálu budou moci zákazníci M-peněženky nakupovat a stahovat hudební soubory do mobilu, aniž by platili za přenesená data či brouzdání katalogem. Stažená muzika bude za jeden poplatek dostupná i v uživatelském účtu i-legálně.cz.

Do budoucna Vodafone chystá spolupráci s dalšími partnery z různých oblastí.

Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...