Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

YouTube videa v mobilu

Věda

  6:00
Internetem se jako lavina šíří nový fenomén – sledování krátkých videí přímo v prohlížeči. My vám teď ukážeme, jak je dostat do svého mobilu a nezaplatit za to ani korunu.

Sledování videa na displeji mobilu je čím dá tím obvyklejší. foto: SiemensReprofoto

 
O YouTube jste určitě aspoň slyšeli, pokud ho už aktivně nepoužíváte. Na adrese www.youtube.com najdete tisíce hodin různých videoklipů všech možných žánrů. Populární hudbou počínaje přes ukázky z filmů a seriálů až po videoblogy jednotlivých uživatelů.
Abyste k tomu všemu získali přístup, museli jste až doposud sedět u svého počítače. Testuje se sice verze pro mobilní zařízení (m.youtube.com), ale na té objevíme hned několik velkých much. Najdeme zde jen zlomek videoklipů oproti „stolní“ verzi, streamování videa podporují jen vybrané telefony a navíc jsou zde nezanedbatelné výdaje za datové přenosy.
Naše řešení sice možná není tak elegantní jako naťukat do prohlížeče adresu, ale zcela spolehlivě eliminuje výše popsané problémy. Co je tedy potřeba udělat, abyste si mohli vychutnávat libovolné YouTube video na displeji mobilu?
YouTube - titulní stránka
 1. Stáhnout video z YouTube. Pro naše účely k tomu nejlépe poslouží software s příhodným názvem YouTube Video Downloader, který najdete např. na stránkách zde. Do řádku nadepsaného Enter ULR… nakopírujte adresu vybraného videa z prohlížeče.
 2. YouTube Video Downloader
 3. Uložený soubor přejmenujte tak, aby měl koncovku FLV.
 4. Takto získaný soubor nedokáží mobilní telefony přehrát, a proto je třeba jej zkonvertovat do přijatelného tvaru. K tomu použijeme prográmek SUPER. Můžete ho totiž používat úplně zdarma a jeho schopnosti vysoce předčí mnohý placený software. Pokud SUPER ve svém počítači ještě nemáte, obvyklým způsobem si jej stáhněte a nainstalujte z této adresy.
 5. Program Super
  Dát vám přesný návod, jak máte nastavit ten který přepínač, vzhledem k široké paletě mobilů nemůžeme, spíše tedy jen obecné rady. Na prvním výklopném seznamu vyberte druh svého mobilu, posléze pak rozlišení jeho displeje (v případě, že nebude video fungovat, tak zvolte menší). U velkých videí můžete zredukovat jejich velikost snížením bitrate atd.
 6. Zkonvertovaný soubor přeneste do mobilu. Nejrychleji to půjde pomocí datového kabelu anebo čtečky karet, s trochou trpělivosti je možné použít i Bluetooth nebo infraport. Video spusťte obvyklým způsobem.
Výše popsaný postup se dá jednoduše zautomatizovat (SUPER umí konvertovat více videí najednou), a tak si během krátké chvíle můžete připravit slušnou zásobu videí, která vás pak rozptýlí, kdekoli a kdykoli si to budete přát.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!