Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Záhadný objekt na Marsu. Vědci tvrdí, že jde jen o kus balvanu

Věda

  11:41
LONDÝN - Odborníci z Arizonské univerzity zasadili tvrdou ránu všem fanouškům mimozemské civilizace a Stanleyho Kubricka. Ono záhadné těleso, které se našlo na Marsu a bylo přirovnáváno k černému monololitu z filmu Vesmírná odysea, je obyčejný úlomek balvanu. Život na Marsu tedy podle posledních informací opravdu nikdy nebyl.

Záhadný monolit na Marsu foto: Reprofoto

Objekt na Marsu

Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení

Server Dailymail píše, že záhadný monolit byl vyfocen ze vzdálenosti 165 mil planetární sondou určenou pro výzkum Marsu. Poté, co snímky zveřejnil server Lunar Explorer Italia, se miliony vesmírných nadšenců nadchlo - na Marsu existuje život!

Buzz Aldrin, druhý muž, který vstoupil na Měsíc, odhaluje tajemství monolitu


Zklamal je však tým vědců z Arizonské univerzity, který monolit označil za kus balvanu, který má zhruba pět metrů. Mluvčí univerzity Yisrael Spinoza řekl, že by "nebylo moudré nazývat těleso monolitem". Předpokládalo by to, že ho na Mars někdo dopravil, což podle něj není možné. Vědec Alfred McEwen dodal, že podobná tělesa jsou na téměř všech planetách. Tento jen vyniká pravoúhlými rozměry.

Fanoušci UFO se pro záhadné těleso nadchli také proto, že snímky monolitu nápadně připomínají černý monolit z filmu Vesmírná odysea.

Černý monolit z Vesmírné odysey
Černý monolit z kultovního filmu Stanleyho Kubricka Vesmírná odysea

Světové servery upozorňují, že celá kauza vyvolává řadu otázek nejen mezi příznivci vesmírných civilizací.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!